Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tudnátok adni ezzel a vásárlás...

Vikotrot kérdése:

Tudnátok adni ezzel a vásárlással kapcsolatos jogszabályokat?

Figyelt kérdés
Vettem egy karórát.Az eladó azt monda, hogy vízálló, az órára az van írva hogy vízálló. Ennek ellenére amikor kezet mostam az óra leállt. Biztos vagyok benne, hogy van egy olyan jogszabály, ami azt mondja ki, hogy ha a kereskedő hamis állítással adja el a termékét, akkor vissza lehet cserélni, vagy vásárolni nála a termék árát.(illetve megjavíttatni a saját költségvetésén)
2012. jan. 6. 09:32
 1/4 A kérdező kommentje:
Tudnátok ilyet mondani?(minél több, annál jobb)
2012. jan. 6. 09:33
 2/4 tetro ***** válasza:
Fogyasztóvédelmi törvény :D
2012. jan. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hmm....Nem rossz, nem rossz! Esetleg valami konkrétum?

(pl.: -1 paragrafus 5ik bekezdés: Megtévesztés annak számit, blbabla...

- 1 paragrafus 6ik bekezdés: a megtévesztő fél a megtévesztett félt köteles kárpótolni, blabla...

Tehát ilyenre gondolok)

2012. jan. 6. 10:08
 4/4 tetro ***** válasza:
hát töltsd le a törvényt, és olvasgass :) de ha az órára azt mondta, hogy vízálló, és rá is van írva, esetleg a használati utasításában is benne van, akkor nincs is miről beszélgetni. visszaviszed és csere.
2012. jan. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!