Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Energetikai tanusítvány...

Energetikai tanusítvány kötelező ha most adom el a házam? Két földhivatalban dolgozó két különböző infót adott

Figyelt kérdés
3 éves ingatlanról van szó...!
2012. jan. 11. 21:25
 1/5 tetro ***** válasza:
igen, január 1-től kötelező
2012. jan. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kötelező, de nincs szankció rendelve a megszegéséhez. Ha nem így lenne, akkor nem bocsátottak volna ki új EU-s direktívát, ami már szankciók hozzárendelését is kéri a tagállamoktól. Az előreláthatólag 2020 környékén lesz a magyar jogrendbe integrálva.


Az épületgépész lobbi valóban terjeszt hamis információkat, újságban olvasható, tévében is hallottam, hogy a földhivatal különben nem jegyzi be az adásvételt. Csakhogy a Földhivatal jogszabályok szerint működik, és nincs ilyen előírás/szabály hogy foglalkozzon ezzel.

2012. jan. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Így van, ahogy az előző válaszoló is írta.

Amíg ilyen feltétel nincs az ingatlannyilvántartást szabályozó jogszabályban, addig köteles a földhivatal bejegyezni anélkül is.

Amúgy én is érdekelt leszek hamarosan ebben, úgyhogy kíváncsi vagyok.

2012. jan. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Az ügyvédeknek is csak tájékoztatási kötelezettségük van egyenlőre ezzel kapcsolatban. Az ügyfélnek el kell mondani, hogy a jogszabály szerint kell. De, mint földhivatali dolgozó, csatlakozom az előttem szólókhoz: semmi szankció nincs rá és nem is igazán értem, hogy minek kellene ez a fh-i ügyintézéshez. Szerintem semminek. Talán csak a későbbi problémák megakadályozására eladó és vevő között. Bár szerintem ez megint csak a "hányadik bőrt húzzuk le az emberekről" c. történet.
2012. jan. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2012. febr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!