Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Spekulálni, tőzsdézni szeretné...

Spekulálni, tőzsdézni szeretnék. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Jöhet bármilyen cikk, leírás ezzel kapcsolatban, vagy fórumok. Nem maga a dolgok menete érdekel, úgy értem, hogy közgázt tanultam középiskolában, FSZ-en, és most egyetemen is, tehát a működését értem, inkább olyanra vagyok kíváncsi, hogy melyek azok a tényezők amelyek többé-kevésbé befolyásolják az ingadozásokat.


Mert oké, devizával simán tudnék akár most is spekulálni, viszont a tőzsde gyakorlati működését csak minimálisan ismerem, inkább arról szeretnék többet megtudni.


2012. jan. 19. 20:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Majdhogynem mindegy, hogy deviza vagy tőzsde, a piac az piac, kereslet-kínálat, nem számít mivel kereskedsz, ugyanazok a szabályok érvényesülnek.
2012. jan. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Első és legfontosabb lépés: legyél önálló. És nem ez nem vicc, de úgy sem fogod megfogadni.
2012. jan. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Akkor ennyi erővel ezt az egész oldalt lelőhetjük, hiszen az élet legfontosabb tanácsa, hogy "légy önálló!"


Hidd el elég önálló vagyok, és keresek, ahogy tudok és pont, hogy abban reménykedtem, hogy pár linkkel segíthetnek az emberek kiterjeszteni a látóköröm. Nem azt gondoltam, amikor kiírom a kérdést, hogy "na most ezt beírom, és úgy megtanulom az egészet, hogy nem csinálok semmit".


Pont hogy azért kértem segítséget, mert több szem többet lát alapon, hátha akad valami olyan link, ami elkerülte a figyelmem.


Kösz a teljesen haszontalan válaszod!

2012. jan. 21. 17:16
 4/13 anonim ***** válasza:
Pontosan ilyen válaszra számítottam. Teljesen alkalmatlan vagy a tőzsdéhez, ezt magad is tapasztalni fogod, a kérdés hogy néhány 10% veszteség után fogod abbahagyni, vagy miután elbuktad a teljes tőkédet.
2012. jan. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Na, örülök, hogy ennyiből teljesen kiismertél, és teljes személyiségképet tudsz rólam alkotni.


Nem vagy te véletlenül mentalista?

2012. jan. 21. 22:11
 6/13 A kérdező kommentje:
Attól, hogy te most itt elvontan és fellengzősen, a témát alig érintően okítasz, én nem foglak rohadt nagy brókernek tartani....sőt biztosan nem vagy az, mert az igazán sikeres emberekben van olyan, hogy alázat.
2012. jan. 21. 22:17
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem, én nem vagyok bróker. (Aminek a jelentését, biztos vagyok benne, hogy nem tudod, mert akkor nem használtad volna rám.)


Én csak egy olyan alak vagyok, aki másfél éve felmondott a munkahelyén és azóta tőzsdei spekulálásból él. Ezidő alatt rengeteg ismerős és ismeretlen keresett meg hogy tanítsam meg nekik a dolgot. Te ugyanazt az utat fogod bejárni, amit én már sokszor láttam.


A tőzsdéhez nem kell alázattal hozzáállni. Az alázat érzelmi döntés. Tőzsdén csak racionális döntéseket kell és szabad hozni. A tőzsde kőkemény üzlet, csak a nyereség és veszteség számít, ez független az érzelmeidtől.

2012. jan. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Oké, akkor király vagy. Azt kellett volna tennem, hogy miután megírod a válaszod, hogy "nem tudom ki vagy, de megváltoztattad az életem, egyből kilövöm a GYK-t, berúgom a tőzsde ajtaját, és önállóan szétinformálom az agyam." Ezután már azt mondtad volna, hogy "hmmmm, te biztos sikeres leszel, sok szerencsét!"


Ha így belegondolok, lehet tényleg igazad van. Ez a fajta mérhetetlen arrogancia csak az érzelmileg nulla, értelmes, de magát túlságosan nagyra becsülő, totálisan pénzcentrikus emberekre jellemző. Akár egy spekuláns.

2012. jan. 22. 00:04
 9/13 anonim ***** válasza:
Én részemről befejezettnek tekintem a témát, de kérlek majd egy fél vagy egy év után gyere vissza és számolj be a tőzsdei kalandjaidról.
2012. jan. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

Demo programokkal kezd és menj el több cég tanfolyamára.


Olvasd a híreket! www.tozsdeforum.hu

2012. febr. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!