Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Sokan panaszkodnak, hogy a...

Sokan panaszkodnak, hogy a gazdagok smucigok! Ti nem látjátok az összefüggést?

Figyelt kérdés

Pincérek, pizzafutárok, postások szoktak panaszkodni, hogy a gazdagok egy vas borravalót nem adnak, míg sok nyugdíjas, csóró, egyetemista egész jó pénzekkel tömi a zsebüket. Emberek? Ti nem látjátok az összefüggést! Egyértelmű: nem véletlenül lettek ők gazdagok

Idézek egy filmből:

"Te mióta tiszteled ennyire a pénzt? Annyi dohányod van, mint a szemét!

-Tudod, hogy miért van annyi dohányom mint a szemét? Mert tisztelem a pénzt!"


2012. jan. 21. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%
Nincs igazad, hiszen jó, hogy nem ad pénzt a csóró dolgozónak ami elvileg megmarad. viszont kidob valami fura hobbyra százszor annyit pl csak tízezer forintos konyakot iszik, vagy százezrekért, milliókért vesz saját használatra (nem befektetés céljára) pl hírességek eldobott szivarvégeit, zsebkendőit.......
2012. jan. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Igen, de erre azért (is) van lehetősége, mert nem szórja szét számára nem fontos dolgokra, mint 100-200Ft-okat adni egy pincérnek, aki csak a munkáját végzi.
2012. jan. 21. 19:17
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Nem minden faszarági gazdag és nem minden gazdag faszarági.


Abban viszont van valami, hogy a szegényebb emberek általában adakozóbbak, talán azért, mert több bennük az együttérzés, a szegénységgel való tapasztalatuk által.

2012. jan. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
23%
A borravaló csak egy opció. Ahogy az is hogy a futár rácsulázik a pizzára.
2012. jan. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 tetro ***** válasza:
73%
Ez már megint csak egy sztereotípia... Kábé ennyi is rá az értelmes válasz.
2012. jan. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
50%

Miért akarjátok vagyon alapján kategorizálni a társadalmat? Persze, a feudalizmusban, a felvilágosodás ideje alatt, sőt még a XX. század elején is ment ez, de ma már nem. A társadalmat sokkal inkább kultúra és műveltség alapján lehet felosztani, sem mint vagyon alapján. Lehet valakinek X6-os BMW-je, háza a Rózsadombon, attól még lehet hogy az alsóbb társadalmi rétegekbe tartozik és bunkó, ahogy ugyanúgy lehet valaki szintén gazdag és kultúrált ember is.

Persze ez nem biztos hogy a legjobb példa, hiszen a borravalót általában akkor adja az ember ha megfelelő volt a kiszolgálás. Én olyan helyen például, ahol megváratják az embert, bunkóskodik a pincér és mirelitkaját adnak drágán biztos nem adnék borravalót. Ahol viszont úgy nagyjából stimmelt a kiszolgálás ott miért ne?

2012. jan. 21. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
76%

"Lehet valakinek X6-os BMW-je, háza a Rózsadombon, attól még lehet hogy az alsóbb társadalmi rétegekbe tartozik és bunkó, ahogy ugyanúgy lehet valaki szintén gazdag és kultúrált ember is."


Ja. De azt azért kijelenthetjük, hogy ha csóró vagy, akkor akármilyen kiművelt vagy, a mai világban megdögölhetsz a híd alatt, míg ha gazdag és bunkó, úgy ez a veszély nem fenyeget :P

2012. jan. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%
Én nem szoktam rendelni pizzát(így nem adok a futárnak borravalót),nem járok étterembe enni sosem(nem adok borravalót a pincérnek),mégis szegény vagyok,annak ellenére,hogy dolgozom.Akkor nem hibás a felvetésed?
2012. jan. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem hibás, ugyanis itt arról van szó, HA az illető megy étterembe, rendel pizzát. A gazdag is megteheti, hogy ne egyen étteremben, és ne rendeljen pizzát. Te csak egy vagy a sok közül.
2012. jan. 21. 21:38
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tartozom semmivel sem az országnak, sem az embereknek, sem a társadalomnak. Csak a családomnak és a barátaimnak, nekik viszont sokkal. Rajtuk kívül elég sokan megpróbáltak átverni, sokaknak sikerült is, de mindenkinek csak egyszer. Én ezért vagyok smucig.
2012. jan. 22. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!