Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért panaszkodnak (főleg a...

Miért panaszkodnak (főleg a diplomások), hogy nincs munka?

Figyelt kérdés

Mostanában úgy látom mindenki lenézi a diplomát, hogy nem ér semmit, meg panaszkodnak a dilpomások, hogy bezzeg neki két diplomája meg 3 nyelvvizsgája van és mégse kap munkát.

Aki nem akar diplomát szerezni, mert inkább szakmát szeretne, teljesen megértem nincs gond ezzel, csak miért röhögi ki a diplomásokat. A diplomásokat meg nem értem, van munka elég, csak nem sírni kéne, hanem valamiben kiemelkedőnek lenni, rögtön felvennék őket bárhova. Ha valaki meg csak divatból végezte el a egyetemet az ne csodálkozzon, szóval mikor tanulják meg végre a magyarok, hogy a pesszimizmus és panaszkodás semmit nem old meg?


2010. szept. 19. 11:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Örülj, hogy neked van munkád (a szavaidból gondolom)ne szapuld az állástalanokat. És is sikertelenül pályáztam 1,5 évig diplomásként. A TESCO pénztárába felvettek de csak a 2 hónapos karácsonyi hajtásra kellettem (sok társammal együtt). Persze hülyének néztek hogy mit akarok itt kasszázni a diplomámmal de én örültem annak is csak legyen már valami munka. Nem mindenhol van ám lehetőség, ne hidd. Bár én egy kis faluban élek de a környező (sőt távolabbi) városokban is kerestem munkát. PEDIG JÓ DIPLOMÁM VAN, NEM BÜFÉ SZAKON VÉGEZTEM!!
2010. szept. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
lehet, hogy úgy hangzott, hogy van munkám, de egyelőre nincsen, de eddig nem bántam, mert nem voltam annyira jó vagy a legjobb eddig azokra a helyekre, ahova jelentkeztem. szerintem nem csak a jó diploma számít, hanem hogy legyen mögötte valóban valami, ne csak a papír. az mondjuk nyilvánvaló, hogy egy kisebb faluban tényleg nincs lehetőség és ezt sajnálom is kedves első, viszont te dolgozol és nem sírsz, remélem lesz neked majd ennél jobb is, szerintem a hozzáállás nagyon fontos.
2010. szept. 19. 11:58
 3/17 anonim ***** válasza:
75%

Szerinted a munkaadók belelátnak az ember fejébe? Vagy honnan tudnák ránézésre ki az akinek tudása is van a diplomája mellé?

Rengeteg diplomásunk van, sokkal több mint amire szüksége lenne az országnak, szakemberünk viszont nincs. A szakmák oktatását sikerült lezülleszteni, nem csoda, hogy megvetik a szakmunkásokat, hiszen nagy részüknek nincs tudása. Emiatt megy manapság mindenki egyetemre, mert senki nem becsüli meg a szakmunkásokat. Az egyetemek meg gyártják a diplomásokat akiket nincs ki alkalmazzon, mert egyszerűen nincs rá kereslet.

2010. szept. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Mert valóban nincs munka ebben az országban.
2010. szept. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Akkor térjünk vissza a kérdésre, ha már munkát is találtál azzal a veszett nagy tudásoddal. Mert elméleteket gyártani könnyű.

Mellesleg lehetsz te kiemelkedő bármiben, ahhoz, hogy ezt be tudd bizonyítani, már dolgoznod kell.

2010. szept. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

12:18, nem kell belelátniuk a fejedbe, meg ránézésre felvenni, erre van az állásinterjú, a tesztek stb.

nem is tudom miért vártam mást, tényleg ez általános hozzáállás, hogy "mert tényleg nincs munka", aztán mindenki hátradől, hogy hát ez van.

főleg szűklátókőrű 12:27, aki még csúfolódni is próbál, de attól hogy valakinek nincs munkája, még vannak ismerősei, szóval nem kell elméleteket gyártanom, látom magam körül az embereket és a családtagjaimat. de te elégedj meg abban, hogy előbb dolgoznod kell, csak utána tudsz bizonyítani.

2010. szept. 19. 12:39
 7/17 anonim válasza:
50%
No ez érdekes. Először is szerintem pont, hogy a diplomások (egyetemen tanulók) nézik le azt aki szakmát tanul. Másodszor azért nincs munka, mert mindenkivel elhitették, hogy a felsőoktatás mindenkié és bármi lehetsz ami lenni akarsz. Ez sajnos nem igaz. És iszonyatos túlképzés van. A diplomás embernek orvosnak, mérnöknek, valamilyen szakértőnek kéne lennie, amiből értelemszerűen jóval kevesebb kell, mint "munkás" emberből. Jelen pillanatban viszont évente több ezer diplomás végez. Ha akarnának sem tudnának mindnek végzettségéhez mért állást adni.
2010. szept. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
75%
a diplomások tudnak kétkezi munkát végezni a szakmunkások meg ugye diplomásat... nem nagyon hát akkor mi a baj... van elég munk a ,,kétkezi iparban is'' el lehet oda menni :D nem kell sírni és az állam pénzéből élni...=/
2010. szept. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
26%
A diplomások 2 kezi munkát? Mire gondolsz? Pénztárazni stb. az 1 dolog. De szakmákat nem tudnak. Tegyél már 1 bölcsészt (orvost, tök mind1) egy műhelybe, hogy csináljon 1 asztalt... Kemény lesz...
2010. szept. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem mentem fősulira,mert nem telik rá,érettségi után vagyok szakmán. S bárhová keresek munkát,mindenhol felsőfokú szakirányú végzettség kell.S rohadtul nem értem a diplomásoknak miért nincs munkájuk. TEgnap a munkaügyi hivatalban olvastam kirakva,egyetlen álláshirdetést: Építészmérnököt keresünk. Csak ugye el kell menni az ország másik végébe,ami sokaknak "nehéz".

2.A szakmunkások nem azért vannak alábecsülve mert szakmunkások,kérlek nézzetek be egy szakképző(nem szakközép)iskolába,milyen "emberek" járnak oda.Hát ezért ódzkodik ettől mindenki.S kik a mesteremberek? "Háá,a k**vaany*dat jóskaaa,b*zd mán ide a kanalat,verjem a szádba!" S ez nem általánosítás,ezt hallod mindenhol a szájukból,boltban,munka közben,autóból kiüvöltve. Ilyen közegbe megértem hogy senki nem akar dolgozni.

3.Sokan elmennek szerencsét próbálni a diplomával,hátha kapnak egy jó állást 100-200ért,mint egész életükben szakmával 50-80ezerért küszködjenek az éhhalállal(S ebből még családalapításra sem telik..).


Az éremnek két oldala van.

2010. szept. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!