Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Min tudnék még spórolni?

Min tudnék még spórolni?

Figyelt kérdés

Energiatakarékos izzó van mindenhol de figyelek hogy fölöslegesen így se égjen, egy elég. A tv nem megy egész nap csak max 3 órát, 2-3 naponta főző. Én már csak kétnaponta zuhanyzok le, a páromnak muszáj minden nap mert piszkos lesz, a kétéves kislányunkat is már egy-egy nap nem fürdetem meg amikor meg igen a vizet nem öntöm ki hanem wc lehúzás helyet elhasználom. Mindenből a legolcsóbbat vesszük, már tehén tejet veszünk hogy én csináljam a tejtermékeket. Autónk nincs, már nem kávézunk, párom igaz még dohányzik de próbál leszokni. Telefonunk van egymást ingyen hívjuk és a havi díj is lebeszélhető, páromnak muszáj nekem nem lenne az de jó ha van a kicsi miatt.

Mi nem jutott még az eszembe?


2012. jan. 29. 22:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem hogy tisztítószereket is csak ecetet, szódát és mosódiót használok. Fürdéshez is mosódiót főzők ki ez természetes és nagyon olcsó.
2012. jan. 29. 22:22
 2/6 anonim ***** válasza:
Fűtés? Inkább legyen pár fokkal hidegebb, ti meg pulóverben. Vagy az, hogy fával tüzeltek, még az a legolcsóbb mindig.
2012. jan. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Fával nem tudunk, nincs rá lehetőség. Már lentebb vettem a fűtést is. Egy konvektorunk van a szobába itt 21-22 fok van a konyhában 20 fürdőben 18 hogy nyitva vannak ajtók de ott is kell a meleg mert különben este nem tudom felmelegíteni a hősugárzóval a kislánynak. Ha elmegyünk leveszem hogy csak 19 legyen éjszakára meg csukva van a szobaajtó hogy csak oda fűtsünk.

Ajtó ablak új, szigetelt a lakás de így is 20ezer a gázszámla :(

Még valami ötlet?

2012. jan. 30. 14:59
 4/6 anonim válasza:
100%

A legtöbbet az ételen lehet spórolni. Nálunk úgy van, ha feltétlenül nincs rá szükség, akkor nem veszem meg.


Vagy pl.: nem veszek külön sampont, tusfürdőt, folyékony szappant, hanem veszek egy sampont vagy tusfürdőt, és azt használom mindhárom variációra. A Penny-be lehet kapni ezeket a 2 literes habfürdőket, olyat szoktam venni. Lehet, hogy másnak ez igénytelenség, meg gáz,de nálunk bejött.


Kaját mindig a legolcsóbbat veszünk mi is. Ha tudom, hogy valahol olcsó a kenyér, pl.: tescoban most 180 ft kg-ja, akkor veszek néhány kg-t, félbevágom, és berakom a mélyhűtőbe, így mindig van kéznél.


Nem veszünk cukros üdítőket, teát főzök, egy filterből 1 liter teát. Nem veszünk kekszeket, cukrot, csokit, édességet.

2012. febr. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm. Mi sem veszünk üditöt csipke meg hársfa tea van mert azt kapjuk és még cukrot sem teszek bele. Kenyeret én sütni szoktam. Tusfürdőt mi is 100-200Ft-osat használtunk de nem túl jó aztán amikor elfogyott kényszerből mosódiót főztem ki és azóta is azt használjuk 2000Ft 1kg de már egy éve azzal mosok és már fürdünk is vele. Most a legnagyobb problémánk hogy elromlott a bojler már egy ideje.
2012. febr. 23. 21:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát már tényleg mindenen spórolsz.:-(Ennél jobban már nem lehet.Esetleg mellékállást nem tudnátok vállalni?nagyon sajnállak benneteket. :-(((
2013. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!