Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet az hogy a hanghívás...

Hogy lehet az hogy a hanghívások árai folyamatosan csökkennek, az SMS ára meg folyamatosan nő?

Figyelt kérdés
Emlékszem a westelnél 5-10 ft volt egy sms 10-12 éve, a hanghívás meg valami 200 körül/perc. Na ma 30-50 ft egy hívás, az sms meg ugyanannyi. Miközben meg ha a forgalmazott adatmennyiség szükségességét néznénk az smsnek kb ingyen kéne lennie.
2012. febr. 4. 18:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Kereslet-kínálat alakítja. Olyan árat találnak ki az SMS-ekre és a hívásokra, amit még megfizet a piac. Ha csak olyan alacsony árat fizetne meg, amiért már nem éri meg, lehet, hogy nem is nyújtanák a szolgáltatást. Ha igaz a megfigyelésed, akkor alighanem a vásárlók a szerződéskötésnél nem érzékenyek az SMS árára, viszont kifejezetten szeretik igénybevenni (személyesen tapasztalom is ez utóbbit y kromoszómával nem rendelkező embertársaimnál).


30-50Ft egy hívás a westelnél? Ha ez a percdíj, akkor iszonyú magas.

2012. febr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
200 Ft/ perc? az nagyon nem jó díjcsomag, nekem 1 perc beszéd, vagy 1 sms ugyanúgy 33 forint (ha jól emlékszem)
2012. febr. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
kedves második, 200ft ahogy írtam, úgy 10+ éve volt :)
2012. febr. 4. 19:37
 4/5 anonim ***** válasza:
ma 19:12 A 33ft/perc is durván sok, de nem offolok tovább. A kédésre választ fentebb írtam.
2012. febr. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az sms meg 1-2 forintos aron is hatalmas uzlet lenne a szolgaltatoknak annyira nem kerul nekik eroforrasba a tovabbitasa. Viszont figyelniuk kell a SMS - Beszelgetes arvisoznyaira, ha 2 forint lenne egy sms akkor senki sem inditanak telefon beszelgetest inkabb leirna a mondandojat.
2012. febr. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!