Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van valakinek Angliaban...

Van valakinek Angliaban Kitchen porter-i tapasztalata?

Figyelt kérdés
Most voltam egy allas interjun, penteken kell vissza mennem, akkor talalkozok a konyha vezetojevel, es talan, ha minden jol megy, akkor jovo heten kezdhetek. Dolgozott mar valaki itt ebben a beosztasban? Mire szamitsak? Az angol eros alapfokon megy, de holnap jobban fel akarok keszulni. Milyen temakort tanuljak? Gondolom nem lesz egy leanyalom, de en nagyon orulnek neki, mar regota keresek munkat. Megosztana velem valaki a tapsztalatait, es azt, hogy mennyire fejlodott a nyelvtudasa egy ilyen tipusu munkaval? Elore is koszonom mindenkitol a valaszokat.
2012. febr. 15. 18:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Kutya kemény meló, én 2 hónapig csináltam. A főnökök kiabálnak, rendkívül feszített a munkatempó és ugyanúgy megaláznak, mint Magyarországon. A fizetés pedig minimálbér, ami csak átszámolva hangzik jól, mert idekinn ugyanúgy nem ér sokat, mint otthon. Most már a saját szakmámban dolgozom, itt emberként bánnak velem. Nem csinálnám többet ezt a fajta melót. A nyelvtudásod egy ilyen helyen nem fog fejlődni, mert a munkatársaid többsége is külföldi lesz, legtöbbjüknek szintén nem lesz jó nyelvtudása. Ajánlom, járj nyelvtanfolyamra, ha gyenge az angolod. Vannak ingyenes és olcsó nyelviskolák is. De mivel nehéz melód lesz, ezért nem valószínű, hogy lesz erőd és időd a nyelvtanulásra.
2012. febr. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Koszonom, hogy megosztottad a tapasztalataidat! Gondoltam, hogy kemeny melo lesz, de muszaly vagyok elvallalni, mert mar nagyon regota keresek munkat. Majd kiderul mi lesz.

2012. febr. 16. 10:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem dolgoztam kitchen porter-ként, én takarítottam. Kemény meló volt az is, de elmondom az én "életfilozófiám" ezzel kapcsolatban: Csináld 3-4 hónapig, vagy ameddig birod. Tegyél meg mindent, ne legyen rád panasz. Kapj egy jó referenciát és utána vállalhatsz könnyebb melót. Több pénzért. 3-4 hónapot az ember kibír bármilyen szar melóban, még fél lábon is. Utána meg lehet váltani.

Még egy dolog az első hozzászólóhoz. "A fizetés pedig minimálbér, ami csak átszámolva hangzik jól, mert idekinn ugyanúgy nem ér sokat, mint otthon."

Az ilyenektől meg tudok zavarodni, komolyan. :) Hogy érne már ugyanannyit az itteni minimálbér, mint otthon? Mit lehet otthon kezdeni 75ezer forintból? Pesten egy lakás 40ezernél kezdődik, plusz 20ezer a rezsi. Marad 15ezer kajára... Az mire elég? Jah bocs, az elmegy a BKV-ra...

Itt 800 fontból elmegy 400 font a lakhatásra és a fele megmarad a megélhetésre. Azért ez mérföldekkel jobb, mint otthon. Meggazdagodni nem lehet belőle az tény, de akkor is jobban lehet belőle élni, mint otthon!

2012. febr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Egyet értek veled, én is így gondolom. Kezdésnek ez jó lesz, úgysem számítottam jobbra. Aztán, talán itt is feljebb tudok majd lépni, mivel ez a meló egy hotelben van, Remélem tényleg sikerül, és mindent bele fogok adni.A pénz meg jól jön, az fizetésemet teljes egészében félre akarjuk rakni, a barátom fizujából élnénk, mint eddig. Így talán sikerül mindent valóra váltani, amit elterveztünk.

2012. febr. 16. 19:36
 5/9 anonim ***** válasza:
Haha ez regi latom, de velem is majdnem ugyan ez van. En most vagyok kitchen porter, igaz egy kis etteremben. Az eddigi munka nem volt tulzottan kemeny, bar most felfele iveloben van a forgalom, de halistennek mar kezdek bele jonni szoval nincs para:) Ez egy kis csaladi vallalkozas, a hangulat remek azt kell hogy mondjam, a fonok nem erezteti senkivel sem hogy o barmivel tobb lenne, pedig neki egy brutalis q7 je van meg 1 etterme, nekem meg egy jo telefonom sincs :) Na mind1. Nekem jo, mert ezek igaz ezek ugy vannak hogy koszovoi fonok, a pincerek mind angol csajok hehe a konyhaban meg van 1 koszovi + 1 alban de mind jol keni mar angol ide jartak iskolaba, itt van mind gyerek kora ota. Nekem itt remekul fejlodik az angolom, bar a szokincsem meglehetosen bo volt, eletemben nem hasznaltam ezt a tudast szoban, meg a nyelvtan is csiszolatlan hehe, de fejlodok szepen asszem. Ha meg el a kerdezo nyugodtan leirhatja mi lett a sorsa a konyhaban :)
2012. szept. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Na? Felvettek? :D
2013. nov. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én most vagyok kint, nem dolgozni jöttem ki, nem tudnék itt és ilyen körülmények közt élni! Sok helyen jártam, egy hónapja vagyok itt és igen úgy voltam vele beállok dolgozni..... Ugye első nap agency, másnap kiküldtek egy hotelbe, reggeliztető pincér néven, mint a kutyával úgy bántak velem, ordítottak, ráncigáltak, pedig a nyelvet jól tudom, otthoni munkámban is használom napi szinten, azzal nekem nincs gond! Minimálbér agency keresztül, igen a legszarabb szoba 90 font, ahol 10-12 élnek , de szörnyű! Lényegesen jobb albérletbe is voltam, ahol két szoba, nappali, 4 embernek közös konyha, közös fürdő, ez ok, csak lényegesen drágább, és 1000 font a kaukció.

Jó ismerősöm is így kezdte, 8 év után 1300 font keres, H-V dolgozik minden nap..... CV-ztem két helyre, fel is vettek, jó angollal is kezdetnek 1000 font....

Na azt ugye nem említi senki, hogy a közlekedés mocskos drága, én olyan helyen lakom, hogy 3 zónán át kell menni, 4:30 kell indulni, hogy 7:00 oda érjek, heti 38 fontért!

Én azt mondom tapasztalat alapján, hogy az jöjjön ki, aki párba ki tud jönni, úgy egy fizu megmarad.egyedül sztem nehéz.

És vmi förtelem ami szobák és házak vannak heti 90 fontért.

Más.... Ismerős lány Németországba 2100 € kap , szállás fasza, a Hotel mellett, fizeti a Hotel, kaját full egész napra kapnak, pedig 7-15 dolgozik, vacsorára is átmehet. És emberi módon bánnak vele!


Fiatalon jó bárhova kimenni, 5 év, de én sajnos nem tudok olyat, aki ennyi idő alatt akár egy lakás árát összerakta?


Én az életem itt nem tudnám leélni, pedig sok helyen voltam!

Azért kitartást mindenkinek , én alig várom, hogy haza menjek!!!!

2014. febr. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Hello, én 4 hónapja dolgozom egy francia étteremben kitchen porter ként és elég kemény, már nagyon gondolkodom a váltáson, de nem tudom milyen irányba lenne érdemes mozogni ahol nem kapok kevesebbet, de kevésbé megterhelő és ahol nem cselédként tekint rám mindenki más, valamint a stressz is kisebb. Esetleg valaki tudna valami jó lépcsőfokot esetleg saját példa alapján is felallitani? Vendéglátást szeretném mellőzni, esetleg recepció vagy valami nappali meló érdekelne közepes angol tudással... Milyen lehetőségek elérhetők szerintetek?
2015. jan. 13. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg keresni vmi raktáras melót. Esetleg árufeltöltő tescoba, ilyesmik. Azok már 1 fél fokkal jobb pénzt adnak.
2015. jan. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!