Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van-e valakinek tapasztalata...

Bezdedi1 kérdése:

Van-e valakinek tapasztalata arról, hogyan lehet kilépni Brokernet közvetítéssel kötött UNIQUA Platinum életbiztosítási szerződésből jóval a szerződési idő lejárta előtt?

Figyelt kérdés
A mézesmadzagot szépen bevettem, azóta a befizetett összegem jelentős részét eltőzsdézték, menekíteném a maradékot.
2012. jan. 1. 22:38
 1/3 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
Visszavásárlás és kapsz amennyit adnak! Más nincs ha nem akarsz még többet bukni.
2012. jan. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de a jelek szerint te sem értesz a pénzügyekhez, selmecigabis fordulatból ítélve.

A befektetési célú biztosításnak a tőzsdézés lenne a lényege. A tőzsde már csak ilyen, rövid távon kiszámíthatatlan, hosszú távon viszont egyértelműen nyereséges (hacsak nem egy kábé 50 évente ránk szakadó válságban akarod éppen realizálni a veszteséget). Ebből kiszállni csak nagy buktával lehet. Nem tudom, hány éve fizeted, de az első két évben még nem kapsz vissza semmit. A harmadik évtől vásárolhatod vissza, a szerződéskötésnél kellett kapnod egy táblázatot, hogy melyik évben mennyi jár vissza. Ott tudod megnézni.

2012. jan. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
A megtakarítással nincs gond, hanem azzal , hogy nem mindig tájékoztatják az embereket a pontos dolgokról, és egyáltalán nem menedzselik a szerződéseket. Ha menedzselnék, akkor nem itt kérdeznék meg az emberek azokat a dolgokat amiket elvileg a tanácsadójuktól kéne, aki megkötötte a szerződést. Illetve előszeretettel rakják a pénzeket olyan alapokba, ami az elmúlt 10 évben hozott 10%-t mínuszban kb., sajnos erre is sok példát láttam. A lényeg, hogy belemehetünk a dolgokba, de én nem szerződés miatt mondtam amit mondtam, hanem a nagyfokú hanyagság miatt amivel az a pénz kezelve lenne.
2012. jan. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!