Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Átlagosan mennyibe kerül egy...

Átlagosan mennyibe kerül egy kb 40nm-es albérlet kelet-németországban? Illetve hány euró egy átlagos hónap rezsivel, kajával, amiből meg lehet élni minimálisan?

Figyelt kérdés
Természetesen nem kérek pontos összeget, mindenki más. Tól, ig határ is jó, csak úgy sacc per kb. Olyanok válaszát várom, akik azért voltak már kint, vagy vannak kint rokonai, szóval aki nagyjából ismerik az ottlétet. Nagyon szépen köszönöm!
2012. febr. 21. 21:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Helló!


Én Potsdam-ban élek, így az itteni költségekről tudok csak írni. Egyedül bérlek egy 45 m2-es lakás, aminek a bérleti díja: 420 €/hó, a rezsim pedig kb. állandó, olyan 120 - 125 €/hó


A kajára szerintem minimum 150 €-t kell számolni, annál kevesebből kijönni már művészet. De egy normális, változatos étrendhez már kell legalább 200 €.(De ekkor még mindig figyelned kell az akciókat.) Mivel én sokat eszem házon kívül, ezért én 250 € - t is elszoktam költeni kajára.


Összességében azt mondanám, hogyha csak egy minimális életszínvonalra törekszel, akkor is kell legalább 800-950 €. Annál kevesebből szerintem nem lehet megélni.

2012. febr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. És enyi költség mellett mennyit keresel?
2012. febr. 22. 11:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Rokonunk dusseldorfi 45nm-es lakás bérlete kb 1100 euró rezsivel együtt (cég fizeti).

Olyan 400 eurótól kezdődnek a bérleti díjak.

2012. márc. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!