Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez meg mi? ELMŰ érdekes...

Ez meg mi? ELMŰ érdekes számlázási rendszere. Ötlet?

Figyelt kérdés

Eléggé tanácstalan vagyok, az ELMŰTŐL kaptunk egy stóc sztornó számlát, múlt év júliusáig visszamenőleg, illetve egy megmagyarázhatatlan csekket 38000 Ft-ról.

Az havi villanyszámlánk olyan 8-9E Ft körül szokott mozogni, amit MINDEN hónapban be is fizettünk, a mérőállást MINDIG időben bejelentettük! Nem általányban vagyunk!

A kérdés hogy mégis hogy a túróban tartozhatunk nekik 38rugóval, amikor mindent lejelentettünk, és mindent befizettünk? Nem most költöztünk ide, én speciel ide születtem, tehát tudjuk hogy mennyi egy reális villanyszámla, és annyi is jött ki minden hónapban, az hogy félreolvastuk volna az órát, képtelenség, főleg hogy ez a 38ezer leosztva havi kb. 5000 Ft elmaradásra jön ki, ami abszurdum.

Valakinek ötlet? Holnap megyünk az elműhöz megtudakolni hogy mi a túró ez az egész, de nem hagy nyugodni a dolog. Történt már valakivel ilyen?



2012. febr. 26. 20:42
 1/6 tetro ***** válasza:
már én is belefutottam. nem lehet bejelenteni az óraállást csak bizonyos napig. nekem pl minden hónap 4.-ig. ha 5.-én jelentem be, akkor rögzítik, hogy be van jelentve, de nem csinálnak vele semmit, hanem álltalányt számláznak. és az a bejelentés következő hónapban már nem lehet az elszámolás alapja. én hónapokig rosszkor jelentettem be, mert nem tudtam erről...
2012. febr. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

én sose akkor jelentem be, amikor kell - hosszú sztori, miért, de maradjunk annyiban, hogy az eon hibájából kezdődött, azóta meg szarok rájuk...lényeg, hogy az ember klikkeljen rá, hogy elszámoló számlát is kér, akkor mindig küldenek valamit



kérdező, annyira ne pánikolj, mivel a befizetett sztornós számlákhoz fog érkezni vagy már útban van a pénz visszafizetése is ;)

2012. febr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ha általányt számláztak volna, akkor minden hónapban ugyan akkora összegnek kellett volna kijönnie, nem? Már évek óta mindig ugyan azon a napon jelentjük le az óraállást, eddig nem volt gond, ha csak nem változtatták meg a határidőt akkor passz...
2012. febr. 27. 09:50
 4/6 tetro ***** válasza:
igen, ha álltalányt számláztak volna, akkor ott meg kellett volna egyezni a részszámláknak
2012. febr. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
megoldódott a rejtély: egy "számítógépes hiba miatt" mint kiderült, jó fél éven át általányt fizettünk (a kb 6-6500ös fogyasztásunk helyett 8-9ezret), és visszajár pénz .Hogy hogy lehetett akkor egyik hónapban 8650, másikban meg 9081, illetve hogy mi a túró volt az a 38rugós számla, az továbbra is rejtély...ELMŰ, én így szeretlek...
2012. febr. 29. 20:52
 6/6 tetro ***** válasza:
legalább elismerték... :D
2012. márc. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!