Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem vállaltam garanciát,...

Nem vállaltam garanciát, mégis kéri vissza a pénzét?

Figyelt kérdés

Köteles vagyok a vételárat és az oda-vissza postaköltséget is elküldeni a vevőmnek,akinek nem tetszik a nadrág?

Nem vállaltam garanciát,ebben az esetben is köteles vagyok?


2012. febr. 28. 13:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Természetesen mértem,leírtam,hibáját(enyhe szárkopás) feltüntettem,1 ft volt a kikiáltási ár és ő elvitte 201 ft-ért.

Írtam neki azt is,hogy oké,de én együtt akartam vele működni,erre ő támad és kér még egy terméket,hogy kárpótlásért cserébe! :O

A fogyasztóvédelem,vagy nem is tudom mi...valahol olvastam anno,hogy 2000 ft alatt pedig nem is foglalkozik semmivel.Azt írta,hogy én húzom majd a rövidebbet...gondolom leakar járatni majd a vissza jelzésben.

De hiába,mert az oldal moderátorai visszatudják nézni a képeket,a leveleket is gondolom kérhetik majd tőle.

A számlaszámát még mindig nem küldte,de ezek után...lehet nem vásárolom vissza tőle a nadrágomat,ki tudja,lehet csinált is már vele valamit és mi a garancia,hogy vissza küldi?Mivel elküldtem a postával így gondolom nem is tudna nekem negatív értékelést adni,vagy tévedek?

Azzal is fenyeget,hogy kitiltat a vateráról-teszveszről,de eddig csak pozitív véleményeket kaptam és szerencsére tudják rólam,hogy nem szemétkedek és nem adok el rongyokat!

Köszi a válaszokat!

2012. febr. 28. 19:33
 12/20 anonim ***** válasza:

Ha feltüntetted a hibát, akkor no problem. A leírás biztos h jó volt, hisz a moderátorok ellenőrzik mielőtt vmi kikerülne az oldalra.

Ez csak üres fenyegetőzés h feljelent itt meg ott. Eszed ágába se jusson kárpótolni más termékkel.

Amúgy én nem használom a vaterát, van több ilyen árusító oldal is, amik teljesen ingyenesek, fél perc a regelés. Én azokon szoktam hirdetni dolgokat, ezen a héten is eladtam már pár dolgot.

2012. febr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Azóta is ír fenyegető,durva leveleket és linkeket küld a teszvesz szabályzatairól,nagyon dühítő.

Szerintem azon húzhatta fel magát,hogy adtam el 1ft-ért egy gyönyörű szatén nadrágot,ő pedig kapott egy kordott 201 ft-ért és látta,hogy kedvesen reagálok az 1ft-os vevőimnek,meg köszöngetik az ajándékokat,ami általában egy új tanga,vagy babaruhák mellé előke,rágóka stb...

Neki viszont nem küldtem ajándékot és hát nem is 1 ft-ért lett övé a nadrág.

Írtam neki,hogy nem vállaltam garanciát,az áru a leírásnak megfelelő volt,de ő ezt cáfolja.

Csak úgy dühít ... kíváncsi vagyok mi lesz a következő lépése.

Ezt pl. hogy a moderátorok a feltöltött termékeket leellenőrzik végig sem gondoltam.Pedig biztosan így van,és a leveleket is eltettem,nem töröltem,hátha szükségem lesz még rájuk.

Köszönöm a válaszokat!

2012. febr. 29. 07:47
 14/20 anonim ***** válasza:

Eszedbe ne jusson bármivel is kárpótolni!! És főleg azt is felejtsd el hogy visszaveszed tőle a nadrágot!!! Persze hogy aztán rendesen ráfizess?!


Már bocsánat a nyers fogalmazásomért, de fing pénzért vesz egy nadrágot, és akkor még neki áll feljebb???

Kérdezd már meg tőle, ugyan melyik turkálóban kapna 200 ft-ért bármilyen nadrágot?


Írd meg neki hogy szálljon már le rólad.


Negatívot így is adhat, és amilyen a stílusa én ki is nézem belőle hogy adni is fog. De te erre pedig reagálhatsz higgadtan hogy:" az áru a leírtaknak megfelelő volt, garancia nem vonatkozott rá. Épp ezért visszavásárolni nincs módom. Ha egy 200 ft-os nadrágon ekkora műbalhét csapsz, javaslom legközelebb kizárólag butikban vásárolj."

2012. febr. 29. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

8.07 vagyok.


Ez lemaradt, mert kicsit felhúztam magam és olyankor gyorsan pötyögök:


Szóval, tényleg ne izgulj nem lesz következő lépése. Mert nem tud mit lépni, csak üres fenyegetőzéseket küld, ezeket meg se nézd. Látod a nevét, oké írt megint ennyi. De ne foglalkozz vele. Majd csak megunja ha látja hogy nem érdekled.

Egyébként meg ha bárhova is írna emiatt az ügy miatt, mindenki szakadna rajta a röhögéstől. Szerintem ezzel ő is tisztában van, ezért csak téged próbál sarokba szorítani hátha megijedsz tőle.

De ne viccelj! Ezen ne rágódj többet.

2012. febr. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
komolyan 200 fton rinyál? :d azt hittem min. 5ezer, vagy vmi hasonló ár. szóval nyugodj meg, nem lesz semmi gond, küldd el a rákba.
2012. febr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Kaptam egy negatív értékelést,ezt megtudom cáfolni a moderátoroknál,vagy valahogy?

Megfenyegetett,feljelent az apeh-nál,fogyasztóvédelemnél,szava hihetetlen,hazug embernek tart.Nagyon rongynak minősítette a nadrágot.

Már mosolygok is rajta és még nem reagáltam neki a negatívra,bár ne tettem volna az előre értékelést,ami + értékelés volt!

Ma délutánig,ha nem utalom vissza a pénzét és nem küldök még terméket...hát ezek történnek,amiket írtam is.Nem küldtem a pénzt,meg hát számlaszámot sem kaptam,ő meg személyesen fizette be a vételi árat a számlámra,így nem tudom hogyan,de nem bánom,hogy így alakult,de qva pipa lettem.


Minden esetre jó lecke volt :(


Különben nagyon-nagy erőt merítettem a véleményekből,amiket itt kaptam,köszönöm!

2012. febr. 29. 20:00
 18/20 A kérdező kommentje:
Meg arra gondoltam,hogy ha nem hagy békén,ezek után pláne,akkor megírom neki,hogy a becsületsértést,zaklatást,rágalmazást is keményen büntetik :)
2012. febr. 29. 20:04
 19/20 anonim ***** válasza:

"Meg arra gondoltam,hogy ha nem hagy békén,ezek után pláne,akkor megírom neki,hogy a becsületsértést,zaklatást,rágalmazást is keményen büntetik :)"


Na látod, ezt kell! Büszke vagyok rád hogy nem hagyod magad!


A negatív értékelésére egyébként tudsz reagálni amit majd mindenki látni fog. Tehát ki tudod magyarázni hogy az élet mekkora b.szmével hozott össze. És azt is hogy az előző eladásaid bizonyítják hogy te mindig korrekt voltál, nem tehetsz róla hogy egy illető a kákán is csomót keres.


Apeh, és fogyasztóvédelem? Egy 200 ft-os ruhán? Az agyam eldobom, bocs ne haragudj tudom hogy ez nem vicces de szét röhögtem a fejem.

Írj már neki vissza valami ütőset, beleértve azt is hogy feljelented zaklatásért, hitelrontásért.

2012. febr. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Érdemes +nézni a vevő értékeléseit!Arrogánsan reagált,fenyegetőző,felajánlottam a

visszavásárlást(nem zárkóztam el!),kértem képet a feladóvényről és számlaszámot,amit nem kaptam!Ő

kért plusz ruhát,amit nem küldök!Visszautaltam volna a pénzt,ezt bizonyítja,hogy már ptk. többletet

is utaltam vissza!A ruha a leírásnak megfelelt és nem rongyot küldtem.Csomagoláson

spórolok,igen,de már ő előtte is küldtem másoknak libero zacsiban ruhát,eddig ebből nem volt

gondom,én is kaptam már tescos szagyórban,én ebben nem látok hibát.1 ft-ról indult a licit,nem volt

kötelező licitálni!Írtam,hogy sajnálom a csalódását,de ő még a kákán is csomót

keresett!Sajnálom,hogy előre értékeltem őt!Üdv.



Ezt reagáltam a negatívomra!Szerintem jó :)

2012. márc. 1. 08:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!