Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hamis munkahirdetés, mit...

Hamis munkahirdetés, mit lehet ezzel tenni?

Figyelt kérdés

Expressz.hun botlottam bele, egy ausztriai munka lehetőségbe. Hétvégenként 18-20 óra munka, nettó 150 ezer. Nagyon jól hangzott írtam is a hölgynek, válaszként, jött, hogy 300 ftot kérnek önéletrajz fordításra, magyarról németre. Nekem volt már német, ezt megírtam, onnantól kezdve már nem is válaszoltak, ezért írtam másik néven, ott termesztésen rögtön jött a válasz, hogy 300 ftért csinálják.


Ebből gondolom, hogy csalás és csak 300 ftra akarnak rámenni, mert ha elküldi 100-200 ember azt a 300 ft-ot az nekik sok, de egyénenként ugye nem. Lehet ilyenekkel kezdeni valamit? mivel 300 ftról van szó rendőrségen gondolom kiröhögnének...utánuk lehet járni valahogy?


2012. márc. 15. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem röhögnek ki a rendőrségen.
2012. márc. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan jelensd a rendőrségen megfogják találni.
2012. márc. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem röhögnek ki a rendőrségen,mert az új törvények értelmében már 100 forint csalásért is lehet panaszt tenni.

Én a következőt tenném

1. Mennék a rendőrségre,és feljelenteném őket(ugyanis büntetendő ha munkáért bármilyen jogcímen pénzt kérnek)

2.Az expressz,hu oldalon feltennék egy figyelmeztetést erről a cégről,hogy vigyázzanak,mert nem valós munkát kínál,és átverős..

2012. márc. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

már bocs, de nekem eszem ágában nem volt soha expresszen állást keresni. komolytalan oldal, bárki bármit feltehet cenzúra nélkül.

inkább a valódi álláskereső portálokon nézelődj: profession, jobline, jobpilot, monster.

én eddig mindig ezeken a helyeken találtam munkát, és mindegyik korrekt volt.

2012. márc. 16. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én se ott kerestem konkrétan, csak google-be adta ezt ki, és ha már megtaláltam írtam nekik és rögtön le is jött abból, hogy nem megbízhatóak, hogy amikor közöltem velük, hogy nem küldök pénzt mert van német önéletrajzom már nem is jelentkeztek...
2012. márc. 16. 23:22
 6/7 anonim ***** válasza:
nincs baj az expresszel sem.Én ott találtam munkát,és már 2 éve dolgozom.Anno annak idején én pont a profession oldalon fogtam ki egy csalót..Sajnos mindenütt ott vannak..
2012. márc. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

sziasztok! :)


Segítsetek már légyszi én is munkát keresek melyik weboldalra menjek Budapesti vagyok Budapesti munkát keresek de melyik oldal a biztonságos vagy ami nagyon jó?


Köszi előre is! :)

2012. márc. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!