Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tud v. ki v. mit az ingatlanba...

Kocsis Misi kérdése:

Tud v. ki v. mit az ingatlanbazár.com-os ügyről? Ingyenesre hirdetik a feladást aztán szépen elkezdenek számlázni és mire észbe kapsz már 50 ezret is követelhetnek tőled. Tavaly volt már több feljelentésük, de még most is működik serényen a ciprusi

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:

El kell a feltételeket!!

X ideig ingyenes, ha nem törlöd, akkor számláznak!

(Nehéz törölni, na itt a turpisság)

2012. márc. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
El kell OLVASNI a feltételeket!!
2012. márc. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

igen, mivel nem találtam, hol lehet törölni,

én fel sem tettem a hirdetésemet.

2012. márc. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én évekkel ezelőtt hirdettem náluk, azóta is kapom a számlákat. Jó hosszan leveleztem velük, hiába. Küldik folyamatosan a követeléseikről a leveleket, nem foglalkozom velük, viszont jelentettem őket a fogyasztóvédelmiseknél, illetve az összes hasonló szervnél. Volt, amelyik szerv válaszolt is, miszerint tudnak az ügyről, kivizsgálják. Törölni már vagy 2 éve! nem tudtam a hirdetéseimet, persze, hogy már rég nem aktuálisak...

Figyelem a kérdést, mert érdekelne, hogy ki mit tud a dologról...

2012. márc. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 szekhely com ***** válasza:
Igen. Valóban el kell olvasni a feltételeket, de az oldalhoz az is hozzátartozik, hogy amielőtt fizetőssé válik, akkor azt meg kellene erősíteni, illetve a fizetős időszakban is lehessen törölni a hirdetést. A cég ellen egyébkét már született elmarasztaló ítélet tisztességtelen piaci magatartás miatt. Egy jónevű követeléskezelőt is megbíztak már a pénz beszedésével, aki miután megtudta, hogy milyen aljas módszerrel dolgozik a cég, visszaadta a megbízást. De azért döntsd el: ennek ellenére befizetsz-e nekik?
2012. márc. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos én is besétáltam a csapdájukba néhány éve, akkor még naiv és tapasztalatlan voltam. Elolvastam az üzlet szabályzatot és tisztában voltam vele hogy 30 napig ingyenes csak a hirdetés, ám én azt hittem, mint minden más oldalnál, küldenek majd egy értesítőt hogy az ingyenes hirdetés ideje lejárt és hogy meghosszabbítom-e díj ellenében vagy sem. Ilyen értesítőt nem kaptam, a hirdetésemet törölni az ingyenes időszak végén nem tudtam (!!!). Ezután nem hallattak magukról hónapokig, majd jöttek a díjbekérők sorban, azóta is zaklatnak folyamatosan de már nem érdekel. Tavaly decemberben jogerősen pert vesztett a cég, ám a fizetési felszólítások kiküldését továbbra sem vonták vissza, ezért kapja ezt meg még mindenki. Egyébként a saját behajtó cégük is hátat fordított nekik és kétlem hogy lenne másik aki leszerződik velük. Ez már veszett fejsze nyele neki, most már csak arra apellálnak hogy pár ember félelemből mégis befizeti a pénzt. De senki ne fizessen nekik!!
2012. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Keresem ***** válasza:

A magyar jogszabályoknak nem felel meg az, hogy az ingyenes időszakról jóváhagyás nélkül lehessen átállítani valakit fizetőssé. Az átállás nem lehet automatikus. Szintén nem felel meg a jogszabályoknak, hogy csak akkor törölhetem hirdetésemet, ha a korábbi tartozásomat kiegyenlítem.

Az előttem hozzászólók azt mondják, hogy el kell olvasni a szerződést mielőtt aláírom. Ez természetes, de kérdem kedves válaszolókat, hogy minden szerződést mindig el szoktak olvasni? Na ugye nem?!?

A szerződésnek vannak azonban lényegi elemei, amit el kell olvasni. A lényegi elem az, hogy miképpen megy át fizetőssé a hirdetésem. Ezt nem lehet az általános szerződési feltételek közé rejteni. Ezt külön kiemelve kell elfogadtatni. Az ingatlanbazár.com ennek a feltételnek sem felel meg, így jól tudják ők is, hogy csak a balekokra lehet számítani, akik megijednek a leveleiktől. Ezekből pedig sok van ezek szerint, hogy ilyen régóta tudnak szélhámoskodni a piacon.

2014. szept. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!