Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ment fel ennyire a...

Miért ment fel ennyire a tojás ára?

Figyelt kérdés

fél éve 700ért vettem 30db-ot (tálca), most 1800legjobb esetben,

fél éve 240ért vettem egy olcsóbb kategóriás tíz darabosat, 320ért magasabb árkategóriás tojást (10db), ma ezt már csak 6-800Ft-ért tudom megtenni, legjobb esetben,

persze attól eltekintve,hogy ha ráírják a tojás dobozára, hogy BIO, máris 800Ft-ba kerül 6db :S



2012. márc. 24. 13:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
73%

"13:40 ha "időben" megvették volna az új ketreceket, akkor csődbe is mentek volna, mert ezekben drágább a tartás, mivel több hely kell egy csirkének"


Meg kellett volna venniük időben! A magyarok legújabb hóbortja az, hogy mindenért más a hibás! Hát nem! Először mindenki nézzen mélyen magába, aztán hárítsa a felelősséget másra! Azt meg ne mondja senki, hogy 12 év nem volt elég felkészülni! Olyan nincsen! Amelyik meg egy ilyen miatt csődbe megy, az meg is érdemli! A magyar gazdák versenyképtelenek, ezért mindent az EU-ra fognak rá!

2012. márc. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
25%

"Miért ment fel ennyire a tojás ára?"


Mert

"Ez nem Putnok, nem Hejőbába,

Megint felment a tojás ára..."

2012. márc. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is lehidaltam, mikor a piacot körbejártam és 50 ft.-nál olcsóbb tojást sehol sem árultak. Drasztikusan megemelték az árát, és biztos nem csak a húsvét miatt. / fentebb már leírták /. Azoknak jó, akik tudnak tyúkot tartani, nem kell megvenniük, mint pl. a vidéken lakó nagybátyáméknak.

Legalább az alapvető élelmiszerek árait ne emelnék a csillagos égig, mert ez már katasztrófa lesz.

2012. márc. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
86%
Egyrészt az EU szabvány miatt sokan felhagytak a termeléssel, vágóhídra küldték a tojótyúkokat. Emiatt hiány alakult ki. Másrészt az új ketrecek megdrágítják a tartást, ez is benne van az áremelkedésben. De nem csak Magyarországon, más uniós országokban is hiány és drágulás van.
2012. márc. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Azert szerintem ki is hasznaljak ezt a ketrec dolgot a kereskedok, es meg egy kicsit dragabban adjak a tojast, mint indokolt lenne..
2012. márc. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
Eljön lassan az az idő amikor luxus- vacsora lesz a rántotta egy 4 tagú családnak...
2012. márc. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
09:09 ez szerintem is így van. Talán húsvétig még tudják tartani ezt az árat, de reméljük aztán csökkenni fog.
2012. márc. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
kedves 8. csak az eltelt 2 év türelmi idő volt...
2012. márc. 31. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!