Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Lakásvásárláskor a vételár...

Lakásvásárláskor a vételár kifizetését követően mennyi időt "illik" adni kiköltözésre az eladónak?

Figyelt kérdés
Az adásvételi szerződésben a birtokbaadás napja, a vételár utalásának napja. Ehhez képest már eltelt két hét, és csak homályos ígéretek érkeztek a kiköltözésre. Mit lehet tenni?

2012. márc. 26. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vételár átutalásra került, akkor meg kell előtte lobogtatni az adásvételit és közölni, hogy aláírtad barátom, szedd a sátorfádat!


Nincs olyan, hogy illik. Szerződés az szerződés. Be kell tartani. A kötelezettségek alóli kibújás amúgy is magyar divat.

2012. márc. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1-2 nap az alatt összetud pakolni még ha hirtelen adta el a házat akkor is.
2012. márc. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában 2 hónap szokott lenni, de ha az adásvételiben az van írva, akkor az alapján kell eljárni!


Ahogy az első válaszoló írta, menjetek oda, lobogtassátok neki/nekik a szerződést és helyezzétek kilátásba a lehetséges következményeket amennyiben nem költöznek ki mondjuk 2 napon belül.

2012. márc. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Nálam úgy volt, hogy elég rossz áron tudtam eladni a házat, úgyhogy mondtam hogy oké de 3 hónap múlva megyek csak el, ez került a szerződésbe is. Persze ha lett volna egy megfelelő ajánlat, már aznap ott sem lettem volna =)
2012. márc. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerződés szerint már ki kellett volna költöznie. Sajnos ez egy bizalmi dolog, mivel amíg ő birtokon belül van, nem rakhatod ki a lakásból, csak hosszú pereskedés után. Nincs jogod bemenni a lakásba, hiába a te tulajdonod. Arra figyelj majd, hogy az átadás-átvételi jegyzőkönyvbe addig a dátumig viselje az ingatlan terheit (közös ktg, rezsi, stb), amíg ott lakik ténylegesen. Persze lehet durvább módszerekhez folyamodni, de az nem jogszerű, kérdés, hogy mit vállalsz be. Ezért szoktam ilyen helyzetben csak akkor utalni a vételár fennmaradó részét, ha az ingatlant kiürített állapotban láttam. Lehet nyitni ilyen esetben az eladó bankjánál számlát, így rögtön megjelenik a számláján az összeg és egy nap alatt az átadást is le lehet rendezni. Sajnálom, remélem hamar kiköltözik!
2012. márc. 26. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mi is hasonlóan gondoltuk. A vicces, hogy igazából nem is lakik a volt tulaj benne, csak a cuccai vannak ott (némi bútor, pár személyes holmi. Ezért is nem értjük a dolgot. És persze közben a mi eladott lakásunkba is szeretnének már jönni...
2012. márc. 27. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!