Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy 8 órás...

Miért mondják, hogy 8 órás munkaidőben jár 30 perc szünet ha le kell dolgozni?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 2. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert 8 órán belül étkezési szünetet kell biztosítani, ezért 8,5 óra egy 8 órával elszámolt munkanap. Az viszont nem munkával töltendő..
2012. ápr. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a munka törvénykönyve azt írja, hogy ha a napi 6 órát meghaladja a foglalkoztatást, akkor legalább 20 perc munkaközi szünetet kell biztosítani; valamint azt is, hogy a munkaközi szünet időtartamára nem kell bért fizetni.
2012. ápr. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
KÖSZI. Értem de akkor miért nem egységes minden munkahelyen illetve ha én nem akarom igénybe venni mert sietek a buszra akkor miért nem mehetek el?
2012. ápr. 3. 11:33
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Ez ügyben konzultáltam egy munkajogásszal annak idején. Ő mondta, hogy ez egy gumijogszabály, mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja.


A városban, ahol lakom, a multik úgy értelmezik, hogy le kell dolgozni, a gyár viszont úgy, hogy munkaidő 8 óra (mondjuk 6-14-ig) és ebből 20 perc kaja. Tehát a jogalkotók itt is kitettek magukért...

2012. ápr. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
azokon a helyeken, ahol eddig én dolgoztam, sosem engedték, hogy kihagyjam, vagy akár lerövidítsem a fél órás szünetet, mert egyébként perelhetőek lettek volna. egy helyet ismertem, ahol a fél órát 1x20 és 2x5 percben kaptad meg.
2012. ápr. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
57%
Ennek az a logikája, hogy ahhoz hogy teljes értékű munkát tudj végezni, muszáj az elhasznált energiát pótolni, az étel, étkezési időben kell elfogyasztani. Az étkezési időt nem lehet megváltani, 6 óránként kötelező energiát "vételezni". Az autódat is meg kell tankolni, mert különben nem pöfög, nem? Ha Te nem akarod igénybe venni az étkezési szünetet (ilyet a törvény nem ismer, sőt tulajdon képen tilt) és hamarabb akarod befejezni a munkát, akkor a munkaadó nem alkalmaz, mert nem kajálsz, ergo csökken a teljesítményed! Ha pedig munka közben lopva eszel, ismét csökken a teljesítményed, nem figyelsz munkára 100 %-osan, hisz mondja a közmondás is „egy seggel, két lovat nem lehet megülni” Hát kinek kell ilyen munkaerő?
2012. ápr. 6. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%

Utolsó, ez baromság. Mi van ha a kérdező megeszi az ebédet 15-20 perc alatt (én is például ilyen vagyok), mit csináljak a fennmaradó 10-15 percben? Holott ha elengednék 10-15 perccel előbb, akkor a buszát is elérné és nem kellene 1 órát várnia.

Előző munkahelyemen nekem is ez volt a szituáció, megebédeltem maximum 20 perc alatt, utána tétlenkedtem vagy unalmamban lementem levegőzni, télen az a 10-15 perc unaloműzés kint a fagyhalált jelentette, alig vártam, hogy leteljen az ebédszünet. Persze a főnök néha látta mikor épp ott volt, hogy ebéd után én még lemennék és többször kérdőre vont, hogy "nem volt elég az ebédszünet", mire én visszavágtam neki, hogyha nem mehetek el előbb (merthogy én a vonatra vártam miatta délutánonként 45 percet, mert nem engedett el 10 perccel előbb) akkor már kihasználom az ebédszünetemet, mert van belőle még 15 perc, ugyanis 15 perc alatt megkajáltam, mire satnya pofával húzta a száját. Ahogy lehetett ott is hagytam a helyet, várjon a halál napi 45-60 percet azért, mert nem engedik el pár perccel előbb. Az új helyen is ugyan le kellett dolgozni az ebédszünetet, de nem volt ennyire kötött a munkaidő, 7-9 között kellett beérni, így ha bementem 7:50-re, akkor elmehettem és elértem a vonatot.

2016. okt. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!