Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kizárólagos szerződést kötötte...

Kizárólagos szerződést kötöttem egy ingatlan irodával 6 hónapra. Megbántam! Hogyan szabadulhatnék?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 08:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Olvasd el a szerződést. (aláíráskor kellett volna...)

Biztosan van benne olyan kitétel, hogy milyen módon lehet előbb felmondani. Valószínűleg fizetned kell nekik egy rakat pénzt.

2012. ápr. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt magamtól is tudom, de ez nem volt válasz a kérdésemre. Pontos menekülési útvonalat keresek.
2012. ápr. 5. 08:47
 3/15 anonim ***** válasza:

Fogd meg a szerződésedet, vidd el egy ügyvédi irodához, és ők majd abból "kikutatják", hogyan tudsz menekülni. Persze ingyen ők sem dolgoznak!

Ha nem látjuk az általad aláírt szerződést, és nem vagyunk jogászok, akkor bizony akármelyikőnk is csak "ötletelni" tud, és kár leszólni a segítő szándékot!

2012. ápr. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Pontosan azt írtam. A szerződésben benne vannak a feltételek. Az a menekülési útvonal. Ha bármilyen kiskaput keresel, azt is onnan tudod kinézni. Marhára nem mindegy, hogy a szerződésben az áll, hogy "6 hónap időtartamra köttetett, de 90 nap után felmondható", vagy az, hogy "6 hónapnál korábbi szerződésbontás esetén a szerződést felmondó fél az ingatlan forgalmi értékének 5%-át köteles kifizetni a másik félnek".

Esetleg kereshetsz valami olyat, amiben ők megszegték a szerződést, és erre hivatkozva rendkívüli felmondással élhetsz. Bár miután ők írták, ez nem valószínű.


De hogy így látatlanban mit akarsz, nem értem.

2012. ápr. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Melyik ingatlan irodáról van szó?

Esetleg SQ ingatlan csoport?

2012. ápr. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Duna house.
2012. ápr. 5. 09:32
 7/15 anonim ***** válasza:

Minden lépésnek következményei vannak!!

Kötöttél egy szerződést és azt be kell tartani!

Szerintem hagyd 2-3 hónapig hogy árulják és ha nem nagyon hoznak senkit akkor felbonthatod erre hivatkozva...

De most rögtön nem tudod úgy, hogy gondolom utána hírdetnéd tovább mindenkivel!

De ha nem akarják akkor így jártál...

2012. ápr. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egyébként teljesen a DH-tól függ a dolog. Én a helyedben felkeresném őket és megbeszélném velük bár bolondok lennének hagyni hogy felmondd...
2012. ápr. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Sajnos banki kölcsönös vagyok, és minden fillér számit. Semmit nem tesznek a pénzükért, érdeklődőt még nem hoztak. A lakás árát akarják nevetségesen leszoritani a siker érdedkében.
2012. ápr. 5. 11:16
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát igen, a Duna House az egy ritka köcsög banda. A szerződésben szerepel olyan ár ami alatt nem vagy köteles eladni?
2012. ápr. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!