Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kizárólagos szerződést kötötte...

Kizárólagos szerződést kötöttem egy ingatlan irodával 6 hónapra. Megbántam! Hogyan szabadulhatnék?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 5. 08:40
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Erre csak hétfőn tudok válaszolni, mert a papir benn van a dolgozóban. köszi.
2012. ápr. 7. 10:30
 12/15 anonim ***** válasza:

"Hát igen, a Duna House az egy ritka köcsög banda"


Tegyük hozzá hogy bár nem vagyok ingatlanos de foglalkoznom kell vele így tudom hogy nem nagy a kereslet és a versenyt leginkább az ár határozza meg!

Szóval az is egy bugyuta hozzáállás hogy egy ingatlanosnak mindent és mindenáron el kell tudnia adni!


Mindegy, szerintem várj 1-2 hónapot és ha nem hoznak senkit akkor beszélj velük hogy átváltanál nem kizárólagosra.

Ha meg azzal jönnek hogy az ár miatt nem megy akkor meg lehet mondani nekik hogy ha ez sok akkor miért vállalták el kizárolagoson ha úgy gondolják így nem eladható...


Bocsi de szerintem ez jó lecke lesz hogy mindig előre gondolkozzál.

Csak mellékesen jegyzem meg hogy mint kiderült egy régebbi vizsgálatból, az ingatlant vásárlók kb fele 2007-8-ban csupán 1 hitelajánlatot nézett meg(az utcai reklám nem számított) és még ennél is többen el sem olvasták végig a szerződést...

Ideje körültekintően dönteni mindenkinek...

2012. ápr. 7. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A Duna house az kemény :(. Elismert cég, szallehet nem kellene visszalépned, mivel a kizátólagosság némi előnyökhöz juttat, olyanhelyeket fognak hírdetni ahol másokat nem és ez a cél nemde ? Pénzes hírdetések lesznek, neked ingyen. Sajnos kizárólagosból azt hiszem nem is lehet kilépni csak ha kivásárolod magadat, de egyezz meg velük, menj be és mondd meg nekik.
2012. ápr. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Valóban jó helyekre tették ki. A belvárosban, a Király utcai kirakatukba. Szerintetek érdekel valakit a belvárosban az én XVI. kerületi lakásom???
2012. ápr. 24. 14:06
 15/15 Richie21061 válasza:
Fel tudod mondani. Debrecenben volt egy bírósági ítélet, ami kimondta hogy nem lehet szolgáltatás nélkül pénzt kérni. Hozzáteszem , hatalmas baklövés egy kizárólagos szerződés aláírása, ugyan úgy foglalkozik vele/leszarja az ingatlanos, mint a nem kizárólagosat, csak éppen a többi konkurens céget távolítja el a képből (és persze a tulajdonost). Én ingatlanos vagyok, és eddig sem, ezután sem írnék alá semmilyen kizárólagos megbízást, mert a józan ésszel ellenkezik.
2013. szept. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!