Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy osztatlan közös...

Drigxi kérdése:

Van egy osztatlan közös tulajdonnal rendelkező ingatlanom. Eladás szempontjából befolyásol ez valamit?

Figyelt kérdés

2012. ápr. 8. 19:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen. Ha el akarod adni, a többi tulajdonosnak elővásárlási joga van, erről le kell mondjanak. Ha építési engedélyt akarsz kérni, nekik is alá kell írni. És még számos olyan eset van, amikor csak a többi tulajdonos beleegyezésével intézkedhetsz. Az osztatlan közös tulajdon kiváló veszekedési forrás. Én már csak tudom... nekem is ilyen van.
2012. ápr. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Tulajdonképp az említett kellemetlenségektől eltekintve más hátránya nincs?
2012. ápr. 10. 08:50
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a tulajdonostársak emberileg jól megférnek egymással, akkor semmi. Kompromisszumkészség kérdése az egész.
2012. ápr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. ápr. 11. 14:00
 5/5 anonim ***** válasza:

ez mondjuk akkor problémás, ha van két tucat tulajdonostárs.

Vagy ha van olyan aki kihalt és rendezetlen az örökösödési eljárás.

Vagy csak éppen nem lehet utolérni, vagy az ország másik felében lakik...

2012. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!