Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Munka és magánélet összefolyás...

Munka és magánélet összefolyása. Ki a "betegebb"?

Figyelt kérdés

Ki a betegebb - kissé viccesnek szánt megfogalmazás. Olyan élethelyzetre gondolok, hogy családi vállalkozás, apámmal közösen mocorgunk egy kis vállalkozásban. Én mindig igyekszem a munkát és a magánszférát elkülöníteni, ő viszont képtelen lazítani. Ünnepnap és hétvégén is kattog, agyal és ezt várná tőlem is. Kiemelném, hogy a vállalkozásunk már ezer éve nem a régi, sokkal lentebb vagyunk és kizárólag azokat a helyzeteket tartom "betegnek", amikor a végkifejlet szempontjából teljesen szükségtelen elcseszni a húsvétot, karácsonyt, hétvégét, későestét.


(Ha olyan munka van, ami anyagilag, vagy egy leendő eredmény kilátásában érdemes feláldozni a szabadidőt, magam is képes vagyok végig dolgozni akár a szombat-vasárnapot, hogy hamar meglegyünk, hogy az ügyfél elégedett legyen, ez pénz és kapcsolati téren is jó, de egy olyan adminisztratív feladatot, ami a könyvelőhöz és egy másik üzletfélhez köthető, nem vagyok hajlandó még a magánidőmben is csak erre görcsölni.)



2012. ápr. 9. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
Kell a pihenés, még vállalkozásban is, hetente 1 nap mikor teljesen kikapcsol az ember.
2012. ápr. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
59%

a férfiak általában ilyenek

a saját pénzükért dolgoznak képesek túlórázni,meg hétvégézni is érte,meg maszekolni is, ha alkalmazottak mellette.

ilyen az apám, a párom, a tesom párja, meg a haveri kör

fogadjunk te nő vagy.

te nem vagy ilyen...

nos akkor ez a válasz.

a férfiak sokkal munkacentrikusabbak mint a nők. mondhatni nagyobb a hivatástudatuk.

2012. ápr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

előző vagyok

ha pedig férfi vagy, ezzel a hozzáállással nem hiszem, hogy te tudod majd vinni a céget, ha ne adj isten apud rád hagyná.

2012. ápr. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem az öcsém és apám visz egy nagyvállalkozást. Ahogy a kérdező írta: se húsvét,se karácsony,se szabadnap. Éves szinten van mondjuk 10 napjuk,amit szabaddá tudnak tenni,de telefonon akkor is intézkedni kell. Egy milliárdos vállalkozásról van szó. Én más szakmát tanultam, amivel jóformán csak külföldön érvényesülhetek, külföldre költöztem. Szívesen hazamennék és csatlakoznék hozzájuk,és bevállalom a napi 12 órát, de úgy ha heti egy szabadnapot kapok (a hétvége egyik napját). Viszont azt mondták,így ezt nem lehet,és maradjak inkább kint. Mivel családom van,tényleg úgy gondolom,a heti egy nap is szűken elegendő,főleg úgy,hogy hétközben nem találkoznánk.

Tehát,kedves kérdező,átérzem a problémád. Apukád (ha nem olyan önző,mint az enyém), akkor esetleg a családoddal tudod meggyőzni: ha nem látod őket, elveszíted őket. (Pl. feleséged félrelép,gyerekeddel nem lesz közös élményed,stb). Meg aztán neked is kell a pihenés.

2012. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem dolgoznék együtt apámmal.
2012. ápr. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A szüleim úgy csinálták a közös vállalkozást (egy non-stop boltot), hogy nappal anya dolgozott, éjjel apa. Egyetlen szünnap sem volt az évben. Ha valamelyikük beteg lett, mi gyerekek ugrottunk be.

Úgy telt el 10 év az életünkből, hogy sohasem voltunk ébren egy fedél alatt, nem ültünk le egy közös étkezésre, nem csináltunk semmit sem közösen. Sőt apámat mondhatni nem s láttam 10 évig, hiszen ő nappal aludt, éjjel dolgozott.


Anyám idegbeteg lett. Apám kurv@zott...


Végül elváltak, a vagyont kettéosztották és mindketten felélték.

Mi gyerekek felnőttünk és szóba sem állunk egyikükkel sem. Mindketten olyan munkát választottunk, ahol nem keresünk sokat, de nem is dolgozunk sokat...

2013. febr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!