Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kábeltv tartozás elévül? Ha...

Kábeltv tartozás elévül? Ha igen, hány év után?

Figyelt kérdés
6 évvel ezelőtt - albérlet felmondásakor - kábeltv-t is lemondtuk. Ők most kotorták elő a telefonszámom és jelezték felém, h 1,5 hónappal tartozunk és éppen beperelni készülnek...nem egy nagy összeg, be is fizetjük, csak égnek áll a hajam tőle, h eddig miért nem jelezték...
2012. ápr. 11. 13:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem évül el. Gondolom a negyedéves/féléves ellenőrzésen bukott ki.
2012. ápr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
hogy ne évülne el?!? Persze, hogy elévül! Ha hat éve volt, és most próbálkoznak először értesíteni, akkor ez elévült... De ügyes próbálkozás részükről a per, valószínűleg összeszarod magad a hallatán, és fizetsz.
2012. ápr. 11. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Állítólag próbálkoztak már értesíteni a régi albérleti címen, de én nem kaptam tőlük egyetlen levelet sem...elmondásuk szerint a levelek visszamentek a "címzett elköltözött" szöveggel. Persze szerintük köteles lettem volna nekik megadni a későbbi címemet is.

A szerződésen rajta van a telefonszámom - feltételezem onnét keresték elő most, h felhívtak - bár nem értem ezt eddig miért nem tudták megtenni...ennek hangot is adtam, mire közölték, h örüljek, h egyáltalán felhívtak, és nem a bírósági értesítést kaptam egyből...

Egyébként tényleg nem az összeg miatt problémázok, csak jó lenne ha visszavághatnék nekik vmivel - főleg, h az ügyintéző úgy beszélt velem, mint egy utolsó senkiházival - bár ugye ezt vmi kapcsolódó jogszabállyal alá kéne tudnom támasztani...

2012. ápr. 12. 10:39
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, köteles lettél volna, ha még szerződéses viszonyban lettetek volna. De nem voltatok. Kérdés, hogy az az albérleti cím volt-e az állandó lakhelyed.
2012. ápr. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem az volt az állandó, sőt még csak az ideiglenes sem...de nem is ez a lényeg, hanem, h ha elévül, mennyi idő után?
2012. ápr. 12. 13:00
 6/12 anonim ***** válasza:

Ha próbálkoztak elérni, akkor nem évül el. Elég egy levelet küldeniük évente. És mivel az a cím van meg nekik, hát oda küldik. Mindegy, hogy neked hivatalos vagy nem hivatalos lakcímed. Én is bérlem a lakást, és nem vagyok bejelentve, de a szerződésem arra a címre szól.

Neked nem volt furcsa, hogy kevesebbet fizettetek?

2012. ápr. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Az nem elég, hogy próbálkoztak. Ennyi erővel kikiabálhattak volna a saját ablakukon, hátha meghallod, és fizetsz. Tértivevénnyel kell igazolniuk, hogy átvetted az értesítésüket. Blöffölnek. Ráadásul pontosan tudják, hogy nem vetted át, hiszen "a címzett elköltözött", és ennek ellenére nem próbálták meg akkor felvenni veled a kapcsolatot.


Ezt elbukták, ez egyértelmű. Egy ügyvédnek legalábbis.. :)


Te meg eldöntöd, hogy fizetsz, vagy bízol az igazságban, és nem hagyod, hogy úgy beszéljenek veled, mint egy senkivel! Leckét nekik! :)

2012. ápr. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Közüzemi tartozás nem évül el.. Majd rápakolja a 6év késedelmi kamatait, kiadja egy adósság behajtónak és a korábbi vacak 3500 Ftos tartozásból lesz 35 ezer. Inkább próbálkozz befizetni, mint hogy kibúvókat keresel.
2012. ápr. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

" Közüzemi tartozás nem évül el.."


ah! ezt meg honnan veszed?

2012. ápr. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kedves 14:12-es!

Mint a kérdésemben és a kommentemben is olvashattad, nem az összeg miatt írtam ki a kérdést, ill. odaírtam azt is, h befizetjük (megjegyzem, ez már meg is történt), mivel nem óhajtok pereskedni pár ezer forinton...

Csupán az érdekelt volna, h elévül-e a tartozás v esetleg van-e vmi jelen helyzetben, ami mellettem szól és amit csak úgy mellékesen a "fejükhöz vághatnék" - már csak azért, h jobban érezzem magam :) miután - mint írtam - a "kedves" ügyintéző úgy lealázott...

2012. ápr. 16. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!