Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi lehet a következménye...

Mi lehet a következménye annak, ha nem tudjuk kifizetni az EON tartozásunkból a most mindenképpen kifizetődő részt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
A nagymamám eltérő számlafizetőként felhalmozott egy nagyobb összegű eon áramszámla-tartozást. Azóta abból az albérletből már elköltözött, az eltérő számlafizetői státusból kiíratta magát, de ennek a tartozásnak az összegét nem sikerült rendeznie azóta sem. Nemrégiben kapott egy ügyvédi felszólítást, amely azt mondja ki, hogy kb egyharmadát kellene beszolgáltatni az összegnek 14 munkanapon belül. Következményeket nem helyez kilátásba a levél, de én nagyon aggódom. Érdeklődtem az ügyfélszolgálaton a tartozással kapcsolatban, de a lehetséges következményekről ott sem tudtak tájékoztatni, csak annyit tudott mondani a fiatalember, hogy most mindenképpen be kellene fizetni a tartozásnak legalább ezt a részét. Kértem egy számlaszámot és egy ügyiratszámot, megkérdeztem, hogy lehet-e kisebb összegű befizetést tenni, azt mondta, hogy a tartozás összege természetesen a befizettett összeggel csökken. Azonnal fogtam magam, és ami zsebpénzem volt, befizettem a számlaszámra, a közleményben feltüntetve az ügyiratszámot, de ez csak kis része a most mindenképpen befizetendő összegnek. Lehet, hogyha látják ezt a fizetési hajlandóságot, akkor a komolyabb következmény elkerülhető? Van esély egy részletfizetés kérelmezésére?

2012. márc. 31. 09:21
 1/2 anonim ***** válasza:

Azt hogy mit látnak nem fog számítani. Ök ezt gépböl nézik ki, ott a lejárt határidök és hogy fizetni kell.

DE részletfizetési kérelmet még ma küld el, akár emailen is.

Ezzel idöt is nyerhettek.

nagymamival meg ülj le beszélni, és segíts neki egy házi kasszát írni, amiben össze írjátok a kiadásokat, bevételeket, és megnézitek honnan tudtok félre tenni minden hónapban a tartozásra.

2012. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A részletfizetés kérésével mennyi időt nyerhetünk? Lehet, hogy a szóban való kérelmezés eredményesebb lenne, mint az e-mailben való kérés? Mert akkor én inkább betelefonálnék hétfőn. Hétvégén úgysincs munkaidejük.


Annyit még hozzátennék, hogy a weboldalt olvasgatva egyáltalán nem jogosult a részletfizetésre a nagymamám. Egyedi kérelmezés alapján lehet, hogy mégis megadnák ezt a lehetőséget?


És még mindig ott a kérdés: mi lehet a legrosszabb következmény? És legkorábban mikor következhet az be?

2012. márc. 31. 09:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!