Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan hat a...

Szerintetek hogyan hat a háztartások megtakarításaira a válság?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 26. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
Eltünteti.
2012. ápr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
érdekes módon, ha megnézzük az európai (és a hazai) statisztikát is, növekedett a megtakarítás. Talán az emberek jobban meggondolják, hogy nem kell mindent elkölteni, ,mert szűkebb napok is jöhetnek.
2012. ápr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
53%
Csökkenti.
2012. ápr. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Sovcsik Krisztián ***** válasza:
A felelőtlenül költekezőkét csökkenti, a tudatosan élő megtakarítással rendelkező emberekét erősíti és növeli.
2012. ápr. 26. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Növeli. Az elmúlt időszakban az emberek úgy éltek, hogy nem volt szükségük megtakarításra, mondván úgyis kapnak hitelt vagy úgyis kifizeti állambácsi.

Ma egyre többen döbbennek rá, hogy a megtakarítás egyszerűen elengedhetetlen.

2012. ápr. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, másokéra hogyan hat, de az én megtakarításaim felszívódtak, 1,5-2 év óta semmit nem tudok megtakarítani, ami meg volt tartalékom, az elment a nem várt kiadásokra...
2012. ápr. 26. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán vannak még - az átlag, bérből és fizetésből élő - háztartásoknak megtakarításaik? Mert az én tapasztalatom szerint nincsenek.
2012. ápr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vannak.

Mi is kevés pénzből élünk,én most speciel gyesen vagyok.

Amíg dolgoztam nem volt nekünk sem,nem is gondoltam rá,de mióta itthon vagyok és születtek a gyerekek(3)mindegyiknek kötöttünk megtakarítást,plusz még magunknak is,hogy majd legyen miből hamarabb visszafizetni a lakáshitelt.Sokszor nekem is eszembe jut,hogy nem sok pénzből élünk mégis minden hónapban kijövünk szerencsére,és még takarékoskodunk is.Ez is mind a válság alatt köttetett.Azért megnyugtató érzés,hogy gyűlik a kis pénz nekik.Meg az is,hogy nem kell 2024-ig nyögni a hitelt.

Nem is értem,hogy amíg csak egy gyerekünk volt,és én is dolgoztam,hogy nem tudtunk gyűjtögetni?Jó nem mondom,hogy ez most mekkora dolog,de azért én akkor is örülök neki,hogy lesz majd kezdőtőkéjük.Bár ki tudja mire lesz elég!

2012. ápr. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!