Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagyon fontos kérdés! A TB-t...

Nagyon fontos kérdés! A TB-t ilyen esetben hogy kell befizetnem?

Figyelt kérdés
Már egy ideje magam után fizetem a TB-m, de nemrég próbanap címen voltam valahol ahol arra a 3 napra bejelentettek, (egyszerűsített munkaszerződés)! Akkor ezek után most a havi TB-met hogy kell fizetnem? Egész havit fizessek vagy vegyem ki ezt a 3 bejelentett napomat?
2012. ápr. 29. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Az egészségügyi szolgáltatási járulék 2012-ben 6390 Ft/hó, 213 Ft/nap. Amikor bejelentett jogviszonyban vagy akár 3 napot is, akkor a munkáltató fizeti a tb-t, így neked törthavit kell fizetni, vond le az adott hónap napjaiból a 3 napot és azt szorozd meg 213 Ft-tal, annyit kell abban a hónapban fizetni csekken.
2012. ápr. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A teljes hónapot ki kell fizetned.

Akkor kellene levonnod azt a 3 napot, ha "rendes" munkaszerződéssel lettél volna foglalkoztatva és vontak volna a béredből egészségbiztosítási járulékot.

Az egyszerűsített foglalkoztatással nem jön létre biztosítási jogviszony, a TBdet nem rendezi. Ugyanúgy kell fizetned ezekre a napokra is, mintha nem dolgoztál volna.

[link]

11.§

2012. ápr. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó! Én is így gondoltam.. csak nem voltam benne biztos. :(
2012. ápr. 30. 09:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!