Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Baptisták járnak édesapámhoz...

Eee333 kérdése:

Baptisták járnak édesapámhoz (69 éves egyedül él) napi szinten, azt állítják csupán szeretetből kedveskednek neki, ételt is adnak, receptet váltanak ki stb. Napi jelenlétit íratnak vele alá. Jól van ez így?

Figyelt kérdés
Mivel vidéki én csak hetente, havonta tudok hozzá menni. Nincs hátsó szándékuk vajon? Eltartási, vagyon rájuk hagyása stb?
2012. máj. 1. 21:58
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

igen van szerződés elolvastam , nincs benne semmi ellenszolgáltatás. mindenhol azt írja ingyenes. sőt felhívtam a körzeti vezetőt is és kérdeztem hogy van ez de mondta minden ingyenes.kérdeztem ki jár ki hozzá pontosan mi a neve erre kicsit elhallgatott majd mondta a nő nevét. tényleg az a személy csak kíváncsiságból rákérdeztem.apám nem kéri már hogy jöjjön át hozzá és tegyen vegyen, takarítson , semmit nem enged csinálni csak ő megy át a nőhöz(a gondozóhoz) mert egyben ez a nő a második szomszédja. kedves vele, dumcsiznak, visz neki apám alapanyagot és megfőzi neki.mondtam hogy intézek neki kajakiszállitást , minden nap hoznák , de nem akarja.

mondtam adok neked 5 000 ft ot minden hónapba nyugdíj előtti napokba ha felmondod ezt a baptista szerződést, de nem megy bele.annyira meghülyítette ez a nő a kedvességével hogy nem hallgat rám semmibe.egybként elmondanám hogy 74 a nyugdíja és lottó mániás ,úgyhogy rengeteg szelvénnyel nyomja.tehát elég lenne neki ez a pénz ha nem lottózna ilyen keményen.nem iszik, nem cigizik, alig mos, alig fürdik, tehát rezsi minimális.de hiába beszélek neki.én meg úgy érzem jogosan féltem az egyetlen örökségemet, hisz 38 vagyok és a mai napig nincs lakásom.ha elbukom apám házát hajléktalan nő leszek öregkoromra.ő is úgy örökölte ezt a szüleitől, nem ő vette vagy építette. kutya kötelessége a gyerekére hagyni.

2012. okt. 30. 17:25
 12/17 anonim ***** válasza:

értem a félelmedet, de

"kutya kötelessége a gyerekére hagyni" ez azért kemény. Ez jogilag nincs így.


Az az igazság, hogy láttam már (végül 50-50 M-ért) eladott 2 telket, és a bácsi halála után a lányát, aki rácsodálkozott, hogy ő ugyan nem járt ki 20 km-re látogatni az apukáját, a bácsi meg eltartásit kötött (?) egy c családdal. Papír legalábbis volt.

2012. nov. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:

Kicsit elszomorít, hogy csak azért, mert te másra sem tudsz gondolni az idős apukád kapcsán, mint az örökségedre, mindenki mást is ezzel vádolsz.


A baptisták nagyon kedves, rendes, istenfélő emberek (nem ismerem mindet, de általánosságban ez jellemző rájuk).


Azért segítenek, mert szeretettel fordulnak az emberekhez és próbálnak segíteni, ahol tudnak.


Lehet, hogy "az a nő" a kedvességével nem megbolondította az apukádat, hanem csak olyan őszinte és érdek nélküli szeretetet mutat iránta, amilyet az apád még nem tapasztalt.


Nem bántani akarlak, mert nem ismerlek és nincs is jogom elítélni téged, kedves Kérdező, de abból ahogyan ezt a kérdést feltetted, és ahogyan a továbbiakban is nyilatkoztál, sajnos arra kellett következtetnem, hogy nem az zavar, hogy hátha valakik kihasználják szegény apukádat, hanem az, hogy esetleg hoppon maradsz, ami az örökséget illeti.

2012. dec. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
majdnem beirtam a velemenyem. csak azert nem irom be mert en is kereszteny vagyok es nem lenne szep tolem.
2012. dec. 13. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Ezzel máris beírtad :)
2012. dec. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
hat en se vagyok szent :D meg van a velemenyem arrol ha ilyet felteteleznek keresztenyekrol, de nem fogok elkezdeni itt itelkezni :D
2012. dec. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Hát igen. Viszont sajnos azt gondolom, hogy ez számunkra is kritika, nem csak a világ számára...
2012. dec. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!