Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Postai utanvetes rendeles...

Postai utanvetes rendeles rossz nevre. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
rendeltem valamit a neten de egy felreertes miatt rossz nevre kuldtek. a cim az jo de sajnos nem ide vagyok bejelentve. nem leszek otthon ha jon a postas ezert a csomag a postan fov kikotni, de ott meg nem fogjak kiadni nekem hiaba mutatom meg azt a papirt amit bedob a postas. a nev amire kuldtek ilyen cimmel nem letezik, de mindenkeppen at kell vennem a csomagot.
2012. máj. 3. 15:13
 1/5 anonim ***** válasza:

A szabály nem tudom mi, s így nem is ér sokat az alábbi:

Ha én lennék a posta, s jön egy madár azzal, hogy ”Jó nagyot kívánok, ez és ez vagyok. Elkúrtam egy címzést. Nem kicsit, nagyon. Erről a címről, és ettől a feladótól, ilyen és ilyen megjelöléssel érkezett egy csomag a nevemben. Tartalma micsoda. Az én nevem szerepel rajta, de nem a megadott címen lakom, a csomagon lévő cím régi lakcímem/apámé/anyámé/bérlőmé stb. Átvehetném a cuccot?” kiadnám.

Aláíratnék egy papírt, amin kijelentem, hogy én vagyok én és jogosult vagyok az átvételére, Isten engem addig éltessen, kedves egészségemre.

A kuncsaft mond egy rakat azonosítót, amit hasra ütve kitalálni nem lehet. Nekem ennyi elég lenne.

2012. máj. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Jo de az a gond hogy a csomag nem az en nevemre hanem egy nem letezore es nem az en bejelentett lakcimemre jon. irtam hogy elirtak a nevemet egy teljesen masikra. de viszont a papir amit a postas bedob az nalam van.
2012. máj. 3. 16:22
 3/5 anonim ***** válasza:
A leírásodból mást lehet kiolvasni.
2012. máj. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

teljesen érthetően írta le.

nem biztos, hogy odaadják, sőt valószínű h nem. de menj be, magyarázd el, egy próbát megér. és végülis ezért mégiscsak fizetni kell, szóval csak nem fizetnéd ki másnak a csomagját... ha rendes az ablakos, akkor odaadja.

2012. máj. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az esetek 90%-ban ilyenkor nem szokták odaadni a küldeményt, mert szabálytalanul járna el a postai dolgozó.
2012. máj. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!