Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek azért megbüntethet...

Szerintetek azért megbüntethetnek, ha nyilvános forgalmas helyen festek?

Figyelt kérdés
2012. máj. 5. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha akadályozod a forgalmat, akkor mindenképpen.
2012. máj. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen, ha nem engedéllyel vagy megbízás alapján teszed.
2012. máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz engedély kell, ha az utcán az ember fest? Ilyen alapon a fényképezéshez is engedély kéne. Ha nem akadályozza a forgalmat, akkor szerintem semmi kifogása nem lehet senkinek.
2012. máj. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Időben van egy kis különbség a fényképezés és a festés között. A hivatásos fotósoknak is engedélyt kell kérni, ha kitelepülnek. A kézben tartott géppel fotózáshoz, vagy egy pár percre felállított háromlábról történő fényképezéshez persze nem. Ha a kérdező villámgyors kezű, szélsebesen fest, akkor nem kell semmit tennie. Ha hosszú időre lefoglal a közterületből egy placcot akkor igen.

Nem a festésen van a lényeg, hanem a terület használatának módjáról.

Lehet, túl kategorikus voltam a rövid válaszomból, de én abból indultam ki, ami a kérdésből kiolvasható. Nagy forgalmú helyett hosszabb időre lefoglal. A kérdésben nem áll, hogy mire, mivel, mi célból fest. Feltételezem, hogy saját eszközökkel, s a szabadon rendelkezik a felülettel, festékkel, festő kellékekkel, s a részben vagy egészen elkészült piktúra nem marad a közterületen.

2012. máj. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Festéshez nem kell engedély. Ha árusítasz, ahhoz már igen.
2012. máj. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha azzal van a baj, hogy hosszú ideig ott van egy helyben, akkor meg az összes nyugdíjas mamát meg kellene büntetni, akik egész délelőtt a parkban pletykálnak a padokon. Ők is hosszú ideig lefoglalják a padot.
2012. máj. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!