Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Félek hogy ellopják az ötletem...

Félek hogy ellopják az ötletem, hogyan védhetem magam?

Figyelt kérdés

Van egy ötletem egyetlen alkatrésszel kiválthatok 3 túl bonyolult és drága alkatrészt egy gépben! Meg van tervezve most készülök legyártatni egy CNC-marósal pár mintadarabot ! Hogy működik-e és milyen eseteleges módosításokra van még szükség. Attól félek hogy ellopja, esetleg szándékosan elrontja hogy ne működjön majd később sajátjaként eladja!

Szerződés milyet? Ügyvéd ér valamit?

Ha ellopja és beperelem majd 15 évi pereskedés után a bíróság megítél nekem 1-2 milliót ő meg 15év alatt keres vele 300.milliót


Plusz alig van pénzem a maróst kifizteni így is több mint 500.000ft-om fogja bánni nincs több pénzem még ügyvédre meg levédetni stb



2012. máj. 10. 10:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Ne tudja, hogy mi az, amit csinál. Amúgy sem jellemző, hogy ilyet ellopjon. Ő marós. Sokkal inkább félj attól, hogy a vevő, amikor megkapja a tökéletesített példányt, ő lopja el. De ő sem fogja. Nyugi. Amúgy sem lenne túl igazságos, hogy te egy szimpla ötlettel keress 300milliót, nem? A sokat hozó üzletek sosem csupán egy ötletből állnak.
2012. máj. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Smartguy86 ***** válasza:
Előbb-utóbb úgyis lenyúlja valaki - visszafejtik az alkatrész alapján, hogy hogyan csináltad és lemásolják. Onnantól meg már nem azon múlik, hogy a te ötleted volt-e. Lehet a másolat még jobb is lesz, mint a tiéd. Ez ellen egyféleképp tudsz védekezni: jó marketing, kiterjedt partnerhálózat, épeszű menedzsment.
2012. máj. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!