Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Vatera rendeléssel kapcsolatos...

Vatera rendeléssel kapcsolatos, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Szóval, rendeltem egy terméket, akinek a neve legyen:

X Katalin.

Azonban a számlaszámában ezt írta levélben:

Számlaszámom: Y Béla Budapest bank:számsor-számsor-számsor


Addig oké, hogy valószínűleg Y Béla a férje, és az ő számlájára küldöm a pénzt, de ha én holnap bemegyek a bankba, és a számlaszámára küldeném a pénzt, akkor nekem névnek mit kell megadni? Milyen névre küldöm? X Katalin vagy Y Béla?


Először rendeltem, és csak 17 vagyok, legyetek szívesek rendesen válaszolni, nem olyan egyértelmű.


2012. máj. 14. 00:02
 1/10 anonim ***** válasza:
A számlatulajdonos neve a lényeg. A közleménybe célszerű beleírni a nevedet és egy, az árura utaló szót.
2012. máj. 14. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És amikor a számlaszámot bediktálom, akkor a számlatulajdonos nevét is kérdezik?
2012. máj. 14. 00:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Banktól függ, de többnyire megkérdezik. De nem létfontosságú adat, mert a számlaszám alapján is kiderül a név, ha az adott banknál van számlája az emberednek. De te tudod jól a nevet, ezért simán megmondhatod, sőt egyszerűbb leírni papírra az adatokat és átadni. A közleménybe írass be valami olyat ami alapján rád ismer az eladó. Mint már mondtam, ez lehet a te neved és a termék neve is.
2012. máj. 14. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon szépen köszönöm a segítséget, felpontoztalak! :)
2012. máj. 14. 00:30
 5/10 A kérdező kommentje:
Esetleg még annyit, hogy ha az illető a Budapest Banknál van, de én OTP-nél fizetem a bankszámlájára a pénzt, akkor ugye nem kell ráfizetnem semmit?
2012. máj. 14. 00:31
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem kell ráfizetned semmit, ugyanis OTP-ben nem tudsz Budapest Bankos számlára befizetni. Amennyiben neked van OTP-s bankszámlád, akkor a saját számládra befizetve az összeget át tudod utalni a pénzt. OTP-ben ez az egy lehetőséged van, hogy "befizesd" egy Budapest Bankos számlára. Semmi más.

Helyi takarékszövetkezetek foglalkoznak "számla nélküli átutalással" amelynek a költsége az ezer forintot is meghaladja.

Ha a saját OTP-s számládról utalsz, annak is lehet tranzakciós díja, ez a számlád típusától függ.

Ha BUDAPEST BANKBAN fizetsz be az illető számlájára, akkor az neked nem kerül semmibe.

2012. máj. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Hát akkor alaposan kicsesztem magammal. Van bankszámlám, de nincs rajta pénz, készpénzzel szerettem volna 3 különböző terméket venni 3 különböző embertől. Mindháromnak megvan a számlaszáma, 2 abból feltűntette, hogy OTP bankos, szóval azzal nem lesz gond, 1 viszont írta, hogy Budapest bank.

Akkor egyszerűbb, ha a készpénzt a bankszámlámra töltöm fel, és akkor onnan küldöm el mindhárom embernek külön-külön a pénzt, nemigaz?

2012. máj. 14. 00:46
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért szokták kérdezni, hogy nehogy a hosszu számsort félregépeljék, és nem a megfelelo helyre kuldik a pénzt akkor. Egy biztositek a név ilyenkor.
2012. máj. 14. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"1 viszont írta, hogy Budapest bank.

Akkor egyszerűbb, ha a készpénzt a bankszámlámra töltöm fel, és akkor onnan küldöm el mindhárom embernek külön-külön a pénzt, nemigaz?"


És nem esik útba Budapest Bank?

Azt a saját számládra fizesd akkor be az OTP-ben, és akkor átutalod. A masik 2-t minek utalnád, ha be is tudod ott fizetni?:)

2012. máj. 14. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, azt hittem, hogy a Budapest Bank csak Budapesten van, de utánanéztem, a közelemben is van, Tatabányán :$ :)
2012. máj. 14. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!