Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan működik az önkormányzat...

Hogyan működik az önkormányzati segély?

Figyelt kérdés

Az álláskeresési járadékom lejárt, de még egyelőre munkám nincs. A munkaügyi központban kaptam papírt és mondták, menjek el az önkormányzatra igényelni segélyt, szociális alapon jár.

Ez hogy működik pontosan és mekkora összeg? Úgy tudom, ahhoz közmunkát is kell végezni. Ez mit takar, pénz csak akkor jár, ha dolgoztam is nekik? És mindenképp adnak mindenkinek? Mert egy faluról van szó, nem hinném, hogy annyi feladat lenne.

A munka maga nem derogálna, csak az a gondom, hogy nem ott élek, hanem egy nagyvárosban albérletben és ha beosztanak ilyen munkára, el sem tudok járni elvégezni, mert alig megy oda busz. (Az sem megoldható, hogy a lakhelyemen menjek az önkormányzatra, mert a tulaj pedig nem engedte, hogy lakcímünket ideiglenesen bejelentsük, és gondolom csak oda mehetek, ahova lakcímkártyám szerint tartozom)


2012. máj. 15. 18:11
 1/2 anonim ***** válasza:
mindenképp menj el az önkormányzatba, mert ugyan a pénz nem sok, nekem annak idején kb 28ezer ft volt egy hónapban, de fizeti az önkormányzat a tb-det is. nálam úgy alakult, hogy jó sokat ültek rajta és közben találtam munkát, beadtam, hogy nem kérem a segélyt és egy borítékban jött, hogy megkapom meg hogy törölve :D de a köztes időszakra megkaptam. így nem tudom, hogy dolgozni kell -e érte.
2012. máj. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

És mikor volt ez az annak idején? Mert én úgy tudom, idén vagy mostanság módosítottak rajta olyat, hogy dolgozni kell. Még a munkaügyis ember is erre utalt.

Nyilván azért lett kitalálva, hogy egyesek tegyenek is valamit a segííílyért. Engem mondjuk nem zavarna, úgyis unom magam itthon, csak hát nem hinném, hogy meg tudnám oldani az utazást. Még ha lenne is elég busz, de leghamarabb délre érnék le a faluba. Ha meg veszek 35 km-es felnőtt bérletet, most nézem: 28500 forint, hát akkor tárgytalan az egész...

2012. máj. 15. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!