Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen támogatás (ok) járhatna...

Milyen támogatás (ok) járhatnak, államilag támogatott felsőfokú szakképzésben résztvevő hallgatók számára? Többi lent!

Figyelt kérdés
Tehát, tudom, hogy van ez az ún. szoctám, szociális támogatás, már eleve ebben van több hiba, hogy figyelembe veszik a velem egy háztartásban élők kereseté, de mondjuk attól, hogy hivatalosan pl. szüleimmel élek,, kereshetnek ők akármennyit, de mivel elmúltam 18 éves nem kötelesek engem támogatni egy forinttal sem, másrészt azt meg nem nézik, hogy mennyi a kiadás. Úgy esetleg nem járna ez, ha átjelentkezek ideiglenes lakcímre, ezen felül szüleim elváltak és kb. 150 kilométerre van a suli a lakhelyemtől? Vagy ezen kívül nincs olyan támogatás ami járhatna? Sajnos nagy szükség lenne rá.

2012. máj. 2. 09:54
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt még hozzátenném, hogy azért írtam az ideiglenes lakcímre történő átjelentkezést, mert úgy tudom, hogy akinek nincs, csak ideiglenes lakcíme az hivatalosan hajléktalannak számít, azaz nincs háztartásom, tehát maximum az én fizetésemet vehetik figyelembe, ami meg nincs.
2012. máj. 2. 10:03
 2/5 anonim ***** válasza:

18 éves korod után is kötelesek a szüleid eltartani, amennyiben tanulsz (max. 25 éves korodig) és nem válsz rá érdemtelenné (pl. nem tartod velük a kapcsolatot).


Egyébként másnál sem nézik szoctámnál, hogy a bevételek mellé mennyi a kiadás, tehát ezt felhozni nem egészen jogos. Viszont hogy milyen messze laksz az iskolától, ill. albérletben vagy kollégiumban laksz-e azt szokták nézni.


Ha nem kapsz szoctámot, akkor vannak nálad rosszabb helyzetben élők is!


Egyébként tudomásom szerint más támogatás ilyen esetben nem jár, de esetleg önkormányzatnál érdeklődj.

2012. máj. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy másnál sem nézik, de épp ez a baj, főleg mostanság, hogy ha valakinek van tartozás pl bank felé akkor sokaknak az mostanra a kétszeresére nőtt. Nem magamról beszélek, hanem úgy általában. Egyébként meg sok olyan van, de ezt biztosan te is tudod, hogy papíron hátrányos helyzetű, valójában meg egyáltalán nem, de azért megigényli és meg is kapja elvéve azt azok elől akiknek valóban szükségük lenne rá. Lehetne ezen napestig vitázni, de szerintem akárhogy nézzük a rendszer sok helyen hibádzik és sok esetben a gazdagokat teszi még gazdagabbá, a rászorulókon meg nem mindig segít. Persze nem minden esetbe, de sok esetben igen. Egyébként még nem próbáltam eddig megigényelni, de majd megpróbálom csak előtte megpróbáltam felmérni mennyi esélyem lehet rá. Mindenesetre azért köszönöm a választ.
2012. máj. 2. 21:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem mindenképpen próbáld megigényelni, veszíteni valód ugyanis nincs vele. Hátha kapsz! Egyébként tudom igen, hogy elég gáz a rendszer, de hát ez van, örüljünk hogy legalább van vmi.

Nem támogatás, de esetleg ha nem vmi agybajos az órarended, próbálj keresni diákmelót, egyetemi városokban általában lehet találni, az is egy kis pénz legalább.

2012. máj. 2. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Járok diákmelózni, csak nem sok időm van rá meg ott is mit össze nem szívatják a diákokat... Na de ez egy másik történet :) Azért köszi a választ. Egyébként amiről tudok még ilyen támogatás jellegű dolgot az a bursa ösztöndíj, amiről már lecsúsztam mert későn tudtam meg h van ilyen, illetve már csak az utolsó félévemre igényelhetném meg, hasonló eljárással mint a szociálisat, de arra se látok túl sok esélyt, de ha meg is kapnám majd kb egy év múlva. Érdekes am az ilyeneket nem reklámozzák, bezzeg az adókat, azt nagyon. Ez az ország...
2012. máj. 3. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!