Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan, hogy...

Miért gondolják sokan, hogy lakás venni, és kiadni milyen jó üzlet?

Figyelt kérdés

Egy csomó ismerősöm van, aki ezt csinálta, és engem is erre biztat. De miért? Mondjuk vett 5 éve egy lakást 10 millió forintért. Ha szerencséje van, akkor kiadta havi 50 e Ft-ért. Az 600 e Ft egy évre. Ha csak simán lekötötte volna, nálunk a bank fizet érte 8 %-ot. És akkor nem kell idegeskedni, hogy fizet-e a bérlő, szétveri-e a lakásomat, ellopja-e a bútorokat. És a lakásra azért költeni is kell, meg utánajárni. A bankban meg csak áll, és nem kell érte csinálni semmit. (És ennél még vannak jobb, ámbár lehet hogy rizikósabb ajánlatok is.) Arról nem beszélve, hogy a válság miatt most hogy lementek az ingatlanárak. És ha nem tudom kiadni? Költségek akkor is vannak.

Tegnap is mondogatja nekem egy barátnőm, hogy van félretett pénzem, miért nem veszek egy lakást, milyen jó befektetés. Hát a fejemet fogom ezektől, komolyan.


2012. máj. 26. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
79%

Tökéletesen egyetértek veled. Ha egy lakáskiadásnál minden rendben van, akkor nagyon jó esetben évi 5 százalékot lehet kihozni belőle, ha figyelembe vesszük a ráfordítási költségeket, és feltételezzük, hogy soha egy napot nem áll kiadatlanul.

Más meg hónapokat kilincsel befektetők után, még a banki kamatoknál magasabb hozammal is.

2012. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem úgy érné meg ha olcsó nem egy tökéletes állapotú lakást viszont jó helyen van adna ki jó pénzért



nem egy 10 milliósat 50e-ért

2012. máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Persze. Csak ami jó helyen van, azt nem kapod meg olcsón. És ami rossz állapotú, azt nem adod ki drágán.


Szerintem az embereknek egyszerűen csak fogalmuk sincs a befektetésekről, de ez egy olyan, amit ismernek és megértenek, ezért ajánlgatják folyton.

2012. máj. 26. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

lakást venni megéri, kiadni nem


ha van egy kis félre tett pénzed, a belvárosban vmi jó környéken vegyél egy olcsó lepukkant lakást, újíttasd fel, és majdnem hogy duplaáron eladhatod, ha nekem lenne 10 millióm ezt csinálnám...

2012. máj. 28. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, apukám is csinálta egy időben. De aztán erre is rátették az SZJA-t. Külön adózó jövedelem. 16 %. Szóval azt mondja, hogy most már így nem éri meg.
2012. máj. 29. 08:53
 6/9 anonim ***** válasza:
A saját lakás megbízhatóbb mint egy bank. Lehet nem termel annyit de rendelkezel a tőkéd felett kontrollal.
2013. júl. 23. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Milyen kontrollal? Jelenleg ingatlant eladni képtelenség, viszont folyamatosan költeni kell rá. Most már a rezsihez kapcsolódó rendszerhasználati díjak is elég borsosak, arról nem beszélve, hogy nem árt, ha biztosítást is kötsz a lakásra. Időnként fel is kell újítani, szóval szerintem nemhogy hozza a pénzt, de még viszi is.
2013. júl. 23. 22:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Kontroll a tőkéd felett.

Te döntöd el mikor adod el és mikor nem, és mikor béreli ki valaki és mikor nem.


Egyébként mindent el lehet adni és függ attól milyen helyen vásárolod.

Ha semmi sem adott nem muszáj itthon venni ingatlant. Körül kell nézni a világban. Sok helyen jobb a kiadási törvények és magasabb hozamot is hoz úgy, hogy ugyanakkora vagy kicsivel nagyobb tőkével befektetsz.


A bankokat meg inkább hagyjuk... nem lehet egy lapon említeni az ingatlan befektetésekkel. Mondjuk úgy nem egy megbízható banda és casionozol mikor részvényezel vagy a banknak átadod a pénzed... és akkor még szépen fejeztem ki magam.

2013. júl. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Te döntöd el, hogy mikor adod el? Hol? Akkor beszélj egy-két ingatlanügynökkel. Nem lehet most semmit eladni. Az áron alul árult luxusingatlanokat fél áron persze igen. De azért ne gondold, hogy a lakosság nagy része majd 50 milláért vesz a Rózsadombon ingatlant. Az ismerőseim nagy részének 40-50 m2es panellakása van, majd vesz mellé egy másikat, hogy az milyen jó üzlet. Én meg csak döbbenek, hogy ennyire nem gondolta végig?!

Tesóméknak volt egy plusz lakásuk, fél évig kiadatlanul állt, aztán találtak egy bérlőt, akiről kb. fél év után kiderült, hogy nem fizeti a rezsit. Alig tudták kitenni. Ha gyerek is van, nem tudsz tőlük szabadulni, még a törvény és a rendőrség is őket védi.

Miután kitették felújították a lakást, további kiadások. Az elmúlt 2 év bérleti díja elment a mókára. Aztán nagy nehezen eladták áron alul, de örültek, hogy szabadulni tudtak tőle.

Én nem vennék ingatlant semmiképpen.

2013. júl. 24. 19:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!