Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés
Moppy nevű felhasználó kérdése:

Egyéni vállalkozó ( vegyesbolt) élelmiszerlánc felügyeleti díj bevallásába szerepeltetni kell e az őstermelés árbevételét, ha az 8 millió alatt van?

Egyéni vállalkozás jövedelem mellett őstermelésből is származik bevétel 8 millió forint alatti. A bevallásba be kell e írni ezt a bevételt vagy csak a SZJA bevallás 447. sor összegét tüntetjük fel? A felügyeleti díj alapjába pontosan mit számítunk be?

Keress kérdéseket hasonló témában: élelmiszerlánc-felügyeleti díj

2012. jún. 6. 15:43  Privát üzenet  

A válasz
Sajnos még nem érkezett válasz.

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Jól gondolom, hogy nem vagyok büntethető, ha nem fizették ki a nem bejelentett munkámat? A NAV ilyen esetben hogy jár el? Vagy ha mégis megbüntet kérhetek kártérítést a ki nem fizetett összeg után?
Magyarországon vannak olyan vállalkozók, akik több tíz -> vagy inkább több száz mikrovállalat, kisbolt, üzlet tulajdonosai?
A GYED-GYES letelte után jár munkanélküli ellátás? Mert előtte vállalkozó voltam, de csak pár hónapig.
Hogyan lehetséges, hogy egy vállalkozás egyetlen alkalommal megbízzon egy adott feladattal valakit, aki nem "könyvvel rendelkező alkalmi munkavállaló" és nem is "egyéni vállalkozó"?
Egyéni vállalkozó vagyok. Telket szeretnék venni és építkezni, lakást és irodát. Ha mint egyéni vállalkozó veszem és építem, akkor felhasználható-e a szocpol? Visszaigényelhetem az áfákat?
Hogyan juthatok hozzá a pénzemhez, ha nem vagyok vállalkozó?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!