Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van egy 110 ezer forintos...

Van egy 110 ezer forintos tartozásom, a többi lejjebb?

Figyelt kérdés
Vettem egy előfizetéses telefont a vodafonnál másfél éve,de egy idő után már nem tudtam fizetni és kikapcsolták.A számlám összege 110 ezer forint lett.Azóta sem,tehát kb egy éve nem tudtam ezt befizetni sajnos.Azon kívűlhogy kikapcsolták a szolgáltatást,mit tehetnek még?Eléggé aggaszt a dolog...
2012. jún. 19. 22:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát majd előbb-utóbb behajtják, ahogy tudják. Letiltják a fizetésedből, elviszik a cuccokat a lakásból ahol laksz, elárverezik azt ami a neveden van, stb. Egy idő után csak lesz valami lefoglalható vagyonod.

Amíg nem tudják behajtani, addig meg rakosgatják a tartozásra a késedelmi pótlékot meg a végrehajtás költségeit.

2012. jún. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is terhelik rá a késedelmi kamatot, azaz jó eséllyel már 130-140 ezernél tartasz. Másodszor idővel behajtják a teljes - kamatokkal növelt - összeget. Eleinte a fizetésedből tiltanak, aztán kiadják egy behajtócégnek, aki ráterheli a neveden lévő vagyonra (pl. ingatlan, autó).


Magyarán: ne számíts arra, hogy elfelejtik, elévül a dolog. Menj be a vodához és próbálj meg megegyezni valami részletfizetésben vagy ilyesmiben. Amit most befizetsz, később annyival kevesebb kamat lesz rajta.

2012. jún. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm ugyanígy volt és neki 5 éven belül érkezett egy értesítés,hogy elévült.De az a furcsa,hogy ez a dolog másfél éves már kb,és még semmi nem történt...
2012. jún. 19. 22:32
 4/4 A kérdező kommentje:
Ja és az ügy már átkerült a kockázatkezelési csoporthoz,de már vagy fél éve,mégsem történt még semmi....
2012. jún. 19. 22:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!