Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem is az én tartozásom, de...

Nem is az én tartozásom, de én fizessem ki? Jogi kérdésben segítség?!

Figyelt kérdés
2010 novemberében vettem egy ingatlant.Az eladó fél ügyvéd előtt aláírta, hogy per,teher és igyénymentes.2napja kaptam egy smst a bankomtól,hogy a városi önkormányzat 150.000.-ftos incasso-t terhelt a számlámra csatornabekötés címen.Ezzel csak az a gond,hogy a szerződést a céggel még az előző tulaj írta alá és nem fizette ki.Most zárolták a számlámat és a következő 2 fizetésemet 100%ig elveszik és az azt követőből is vonnak még.Nem tudom mit tehetnék az ügyben, de azt hiszem 2hónap alatt igencak éhen fogok halni!Szerintem nem jogos a követelés, mivel szerződést nem velem kötöttek és úgy tudom a tartozás régebben fennáll mint az én tulajdonjogom.Mit tehetek? Kihez forduljak?
2012. máj. 23. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:

mikor történt a csatornabekötés?


az önkormányzatnál lehet panaszt tenni írásban

2012. máj. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A helyzet az,hogy az ingatlan vásárlásával "megvetted" a házzal járó szolgáltatásokat is.

Neked 2010-ben amikor megvetted az ingatlant, át kellett volna íratni a nevedre az összes szolgáltatást.A villanyt,gázt,vizet,telefon,kábelt(ha vannak) csatornát stb.

Utána kellett volna nézned,hogy minden szabályos,tehermentes.Mondani mindent lehet,és valószínű az ügyvéd sem járt utána,csak elfogadta a régi tulaj szóbeli kijelentését.

Így a csatornázás az ingatlannal együtt jár,ezért a tartozás is.

De ettől függetlenül polgári peres úton elindíthatsz egy pert.

2012. máj. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

egyébként ettől még az ingatlan maga tényleg per teher és igénymentes

vagyis tiszta tulajdonjogot kaptál


ha már inkasszónál jártok

akkor már végrehajtónál van az ügy...?

2012. máj. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A csatorna csonk berakásáért kérnek ennyit, nincs még használatban a szolgáltatás.Polgári per azért felesleges, mert az eladó félnek papíron nincs jövedelme.Mi kértünk részletfizetést meg is adták volna 3szori kifizetésre vagyis havi 50000Ftra, mondván, hogy bekötéskor lehetett volna kedvezőbb részlet is, de a szerződést kötő fél /aki nem én voltam/ ezt nem igényelte.Akkor ennyiben maradt a dolog, aztán válás lett a kapcsolat vége és nem jutott napirendre a catorna téma.Aztán derült égböl villámcsapásként jött az üzenet a terhelésről. Se értesítés előtte, semmi.Én úgy tudtam, hogy ha a tartozás régebbi, mint a tulajdonjog, akkor azt az akkori tulajon kell követelni! Teljesen kétségbe vagyok esve!
2012. máj. 23. 20:50
 5/5 anonim ***** válasza:

kérj részletfizetést

meg fogják adni

2012. máj. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!