Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy ismerősöm tartozik 10...

Egy ismerősöm tartozik 10 ezer forinttal 2 éve és nem tudom behajtani rajta. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Se papír, semmi nincs róla, legfeljebb ha a szolgáltatóktól ki lehet kérni a chat és sms logokat akkor az tudja bizonyítani, hogy valóban kérte, a telefon cellainformációi pedig bizonyíthatják, hogy valóban ott járt abban az időpontban, ahol én állítom. Kérdés, hogy 10 ezer forintért megéri-e pereskedni (ami 2 év után inkább már 11 ezer forint, ha csak jegybanki alapkamattal növelem), főleg papírok nélkül, vagy maradnak az "egyéb módszerek"? Ez főleg az illető magatartása miatt is dühítő, mert strandolásra, műkörömépítésre, kozmetikára (arra mondjuk rá is fér) van pénze, de a szaros 10 ezremet nem hajlandó visszaadni?
2012. jún. 23. 08:56
 1/4 anonim ***** válasza:
A perköltség a tartozás többszöröse lenne és sem sms, sem telefon adatok nem számítanak bizonyítéknak.
2012. jún. 23. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ennyire először legfeljebb fizetési meghagyást indíthatnál, pert nem is, csak ha az fmh alakul át perré...


Kölcsönszerződés szóban is létrejöhet, szóval azt megpróbálhatod akár. Ha viszont ellentmond, és per lesz, akkor nehéz a bizonyítás.

Az illeték meg eleve 5.000,- Ft, pernél még többre ki kell egészíteni...

2012. jún. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100% hogy nem fogja megadni ha 2 év után nem tette :)
2012. jún. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A meghagyáson én is gondolkodtam, az kezdetnek elég elrettentő lehet, megtörténhet, hogy attól már esetleg fizetni kezd. 10 ezer miatt nem hinném, hogy ügyvédet fogad aki esetleg kiokosíthatja, hogy ennek simán ellentmondhat mert nincs következménye, csak majd ha per lesz belőle, amit valszeg úgyse vállalnék.


Bár ha nagyon felhúzza az agyam, még talán a 10-szeresét is hajlandó lennék rááldozni, csak lássam az arcát, amikor elveszti a pert.


A telefon adatokat azért mondtam, mert úgy hallottam, hogy pl. a Zsanett ügyben is felhasználták a cellainformációkat, szóval valószínűsítem, hogy a törvényekben már ott vannak ezen információk felhasználásának a megfelelő módjai (nem néztem utána).


Azért köszönöm szépen a válaszokat.

2012. jún. 23. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!