Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nyári gyakorlaton 3 hétre...

Nyári gyakorlaton 3 hétre várhatok valami fizetést?

Figyelt kérdés
elkezdődőtt a nyári gyakszi. életemben először. számítottam rá hogy nehéz lesz de nem hogy ennyire. nyáron ebben a rohadt nagy melegben cipelünk szerelünk naphosszat 8tól 5ig. 2 napot mentem de már érzem nagyon húzós lesz ez a 3 hét. eligazításnál a főnök nem említette, én pedig pofátlanságnak tartottam megkérdezni hogy kapok-e valami pénzt ezért..szerintetek? és kérlek ne azt írjátok hogy miért nem kérdeztem meg mert hogy álljak én oda első nap ezzel nem akartam rossz véleményt kreálni magamról. hűtő klíma szerelés elvileg de ez olyan hely hogy hűtőktől kezdve mosógépeket, olajsütőt, porszívót is szerelünk. szerintetek számíthatok valamennyi pénzre a végén? nem ez után vágyakozom, csinálom tisztességgel amit kell. de jó lenne mindenesetre
2009. júl. 7. 19:06
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és kifelejtettem hogy ez ilyen magán vállalkozás nem nagy cég
2009. júl. 7. 19:09
 2/7 anonim ***** válasza:
60%
Én nem kaptam (1 hónap gyakorlatom volt), gyakorlatozóknak nem kötelesek fizetést adni. Csak ott várj ilyent, ahol eleve mondják.
2009. júl. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Miért lettem lepontozva, amikor ez az igazság? Gyakorlatra nincs mindenhol fizetés. Nekem is jól jött volna.
2009. júl. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nem én pontoztalak le. sajnálom, szerontem én sem számíthatok "többre":(
2009. júl. 7. 20:08
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Gyakorlatra törvény szerint nincs előírva, hogy kell fizetni, így nem valószínű, hogy kis cég fizetni fog. Úgy rémlik csak 6 hónap főiskolai gyakorlatnál van előírva a minimálbér. De önszántából persze fizethet...:))
2009. júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
közben beszéltem a másik sráccal aki előttem volt, ő azt mondja hogy neki a 3 hét után 30(!)-at adott...nagyo nmeglepődtem mert ennyit még sosem hallottam hogy kapott volna valaki is gyakszin..azt mondja neki jól is jött mert pont akkor telt le a 3. hét mikor fizetés volt a többieknek is. olyan a srác amúgy hogy nem hiszem hogy hazudna..de meglepő. én most vagyok az 1. hét után..szerintetek nekem is ide fog majd adni annyit, vagy mire számítsak? 24. lesz vége, hónap vége előtt 1 hét...akkor már kevesebb pénze szokott lenni az embereknek de lehet ugye a főnökök máshogy osztják be..lehet túl sokat agyalok ezen, csak kíváncsi leszek hogy csak kivételezett-e a sráccal vagy én is meg fogok kapni annyit.
2009. júl. 11. 11:26
 7/7 anonim ***** válasza:
82%
Lehet, hogy nagyon meg volt elégedve a srác teljesítményével. Ha látja, hogy te is megfogod a munkavégét, nem azt nézed, hogy más is hozzáférjen, akkor biztos neked is ad. Azért előre ne költsd el, ne nagyon számíts rá, és nagyon jól fog esni. Tulajdonképpen ez egy bemutatkozás. Esetleg ha később munkaerőre lesz szükségük és meg van veled elégedve, később is megtalál.
2009. júl. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!