Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Van értelme terhesen beadni...

Van értelme terhesen beadni az önéletrajzot?

Figyelt kérdés

Még csak teszteltem, hétfőn megyek dokihoz.3.-4. hétben lehetek kb.

Ép ma rakták ki a helyi boltban hogy eladót felvesznek.Erre várok már egy éve.

És ha beadom mikor mondjam hogy terhes vagyok.Már írjam bele az önéletrajzba megjegyzésként, ha behívnak interjúra ott mondjam, vagy ha már felvettek?


2012. júl. 7. 11:21
 1/5 anonim válasza:
79%
Szerintem érdemes mérlegelned, hogy ha ezzel indítasz valószínűleg nem fognak felvenni - ráadásul szomorú dolog, de tény, hogy a 12. hét előtt a babák nagy százaléka meghal :-( (sajnos velem is ez történt). Ezért van az, hogy a jogszabály szerint is csak a betöltött 12. héttől járnak majd a különböző juttatások. Én mindenképp előbb az orvossal tisztáznám, hogy valóban babát várok-e, majd ha igen a válasz, megkérdezném, hogy véleménye szerint javasolt-e egyáltalán dolgozni egy boltban (árupakolás, emelés stb...)
2012. júl. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Önéletrajzba nem írnám bele ( nem is biztos hogy neked tudnod kellett már akkor, hogy mi a szitu).


Két eset lehetséges


1.) Elmondod az interjún, és ekkor tisztességesen jársz el, de megtorpedózod a lehetőségét annak hogy alkalmaznak.

Viszont előfordulhat, hogy egy határozott munkaidős szerződést kaphatsz, ill. elkönyvelnek becsületesnek, és később is lehet keresnivalód náluk.


2.) Megvárod a próbaidő végét ( max 3 hónap), mivel az alatt azonnali hatállyal is elbocsáthatnak. Ezzel kockáztatod hogy ha hamarabb kiderül a "turpisság", akkor egyből kirúgnak. Ha szerencséd van és nem derül ki, akkor a próbaidő letelte után jelezned kell a munkáltató felé hogy mi a helyzet ( annak érdekében, hogy védett legyél).

Ezzel meglehet a későbbi ellátásokhoz szükséges alapod ( feltéve ha korábban is biztosított voltál), de a főnököd tuti nem fogja imába foglalni a nevedet.

2012. júl. 7. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Van egy jogszabály ami a munkaadókat is védi az ilyen becsapásoktól.

Nem tudom melyik de a kolléganőm ugyanezt csinálta mint te tervezel. Jelentkezett állásra,felvették. 3 hónap múlva amikor jött volna az állandóra váltás,már volt hasa. Többször rákérdeztek,hogy terhes,de letagadta,mondván csak hízott.Megírták a szerződést. Amikor 4 hónapos lett,jelentette be hogy terhes. A vezetőség becsapva érezte magát,és döntés elé állították a kolléganőmet.

1. vagy azonnali hatállyal kirúgják egy indokkal (nem tudom mi az indok)

2. Ha nem egyezik bele, akkor perre viszik, mert gazolni tudják,hogy hazudott nekik az állapotával kapcsolatban. Több tanú is volt,aki igazolja,hogy sokszor kérdezték a terhességét,és letagadta.

Egyébként ez volt 3 éve. Azóta a cégük minden új dolgozónak kötelezi a munkahelyi orvosi vizsgálatot.

2012. júl. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Akkor beadom holnap az önéletrajzom, és ha behívnak interjúra akkor megemlítem az állapotom.
2012. júl. 7. 12:16
 5/5 anonim ***** válasza:
OFF: 3-mastól kérdezem: ez melyik jogszabályban van benne?
2012. júl. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!