Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérhetek valami segélyt?

Kérhetek valami segélyt?

Figyelt kérdés

Munkanélküli vagyok ( mindent megteszek, hogy ne így legyen, de nem találok állást, nem pesti vagyok, errefelé nagyon kevés a munka, ami van, kemény fizikai, én meg alig 50 kilós nő vagyok...) A családom sehogyan sem tud támogatni, csak arra 22.800 Ft-ra vagyok jogosult (évente 3-szor kérhetek egyszeri segélyt, ami 7000 Ft), a barátnőm tart el tulajdonképpen. Ilyen esetben folyamodhatok valami támogatásért, létezik valami olyan segély, ami az ilyeneket segíti? Vagy haljak éhen? A munkaügyi központban semmit nem mondnak, az okmányirodában sem reklámozzák a támogatásokat.

Persze a legjobb dolog egy állás lenne, de mit tehetek ameddig nem találok semmit? Mert munkába járni is kell valamivel, meg első fizetésig valahogy kihúzni, hogy ne ájuljak el az éhségtől.



2012. júl. 16. 20:58
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Mhh, talán ismerkedni? :P Kor, kinézet? :P
2012. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
35%
valld magad cigánynak.
2012. júl. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Menj el az Önkorményzatra és kérdezd meg mire vagy jogosúlt.Elvileg 22.800 ft körül van a szoc.segély,szintén az önkormányzat fizeti a TB -et bizonyos ideig,talán egy év,de nem vagyok benne biztos.

Esetleg nincs valami közmunkaprogram felétek?

Bemehetsz a munkaügyhöz is,de sztem felesleges.

Ha nincs 1 év munkaviszonyod akkor értelme tulajdonkéépen nem sok.

Esetleg külföld,vagy távolabb vállani munkát?

2012. júl. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

1.Nem ismerkedni szeretnék.


2.Nem vallom magam cigánynak.


3.Az önkormányzat nem mond semmit. Az ügyintézők bunkók, nem segítőkészek.

Közmunkában voltam már, tetszett is, de csak 3 hónapig lehetséges.

Külföld nagy álmom, de kéne keresnek annyi pénzt, hogy félrerakjak belőle egy kiinduló összeget, hogy ott kint amíg első fizetésemet megkapom, tudjak hol lakni, enni. Nagyon sok honlapot néztem, van munka külföldön, angolul nagyon jól tudok, vannak kint dolgozó ismerőseim csak nincs pénzem kimenni..Itt a baj.


Köszönöm a kommenteket.

2012. júl. 17. 08:51
 5/10 anonim ***** válasza:

"1.Nem ismerkedni szeretnék.

2.Nem vallom magam cigánynak.

3.Az önkormányzat nem mond semmit. Az ügyintézők bunkók, nem segítőkészek."


Akkor meg mit vársz?


A harmadik válaszodban ott a válasz a főkérdésedre: nem, nem kérhetsz semmi segélyt, mert az ügyintézők bunkók, nem segítőkészek.


A második esetben mondjuk attól, hogy cigánynak vallod magad, önmagában még nem kapnál segélyt, csak ha annyi gyereket szülnél mellé, mint ők szoktak. Akkor kapnál anyaságit, családit, meg gyest, szóval ez is használható.


Az első esetben megintcsak elpasszoltál egy sanszot, ui. nekem van munkám, lakásom is Pesten, és kölcsönös szimpátia esetén ezáltal neked is lehetett volna mindkettő előbb-utóbb, meg mégis jobb, ha a barátod tart el, mintha egy barátNŐD :> De hát ezt is elpasszoltad, külföldre meg nincs pénzed.


Hát, akkor marad a másik kérdésedre a válasz: "Vagy haljak éhen?"


- Igen.

2012. júl. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az első esetben megintcsak elpasszoltál egy sanszot, ui. nekem van munkám, lakásom is Pesten, és kölcsönös szimpátia esetén ezáltal neked is lehetett volna mindkettő előbb-utóbb, meg mégis jobb, ha a barátod tart el, mintha egy barátNŐD :> De hát ezt is elpasszoltad, külföldre meg nincs pénzed.


Hát, akkor marad a másik kérdésedre a válasz: "Vagy haljak éhen?"


- Igen.


köszi a hülye válaszod...utálom a férfiakat, igenis barátNŐM van!!!!!!!!!!!!!

2012. júl. 17. 13:00
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát akkor meg pláne haljál éhen! :D

A devianciád nyilván látszik rajtad a külső viselkedési jegyekben is, valószínűleg ez is közrejátszik abban, hogy nincs munkád.

2012. júl. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Hát akkor meg pláne haljál éhen! :D

A devianciád nyilván látszik rajtad a külső viselkedési jegyekben is, valószínűleg ez is közrejátszik abban, hogy nincs munkád."

nőies nő vagyok, senki sem szokta elhinni, h leszbikus vagyok, tehát ezzel nincs probléma.

Viszont kívánom!

2012. júl. 17. 18:01
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem pont a kinézetre gondoltam, hanem a viselkedésre.

Nőknél ezt nem tudom csekkolni, de férfiakon észreveszem, ha b.uzzancs, vagy legalábbis b.uzisan viselkedik, olyan a hanghordozása, és a többi, na akkor már igyekszem távol húzódni tőle, egyrészt mert felfordul a gyomrom, másrészt meg ki tudja, milyen betegségei vannak.


Na, hát lehet, hogy nőnél ilyet nem vennék észre, de az már valószínűleg átüt a metakommunikációs jelekből meg az attitűdből, hogy, mint írod, "utálod a férfiakat". Megérzi az ember az ilyesmit, ha nem is tudatosan, de pár perc beszélgetés után valami furcsa érzés marad, ha nem oké valami. Na, egy ilyen állásinterjú után meg nyilván nem ezért, de nem rád esik a választás. (lehet, hogy az ügyintézők is ezért "bunkók" veled?) Erre gondoltam.


Na, de ne is szaporítsuk a szót, nincs ezzel semmi baj, te utálod a férfiakat, én meg a b.uzzancsokat.


A baj azzal van, hogy az ÉN adómból megy a TE segélyed, és még az se elég.

Hát legyen elég, mert nincs több!

Én személy szerint minden szociális alapú segélyt elvennék, csak egyet hagynék meg, a munkanélküli segélyt (ezt visszabővíteném legalább 9 hónapra), mert az az alapján jár, hogy valaki már dolgozott, és így be is fizetett már valamit a közösbe.


Te is vagy menjél el kemény fizikai munkára ha nincs más, vagy külföldre, aztán akkor több marad az itthoniaknak.


Kezdőtőkének tudom javasolni a Provident bankot, azok nem nagyon kérnek semmit, aztán azzal kipróbálhatod, mekkora ász vagy külföldön, ha már itt, a barbárok földjén nem értékelnek.


Jó utat!

2012. júl. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

lehet kérni lakhatási segélyt, ha a lakók keresetének összege nem éri el a nemtudommennyit, meg kell érdeklődni.

havonti EGYSZERI SEGÉLYT lehet kérni a járáshivatalnál, ez lehet városonként változó.

2015. okt. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!