Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jó spórolási tippek? Szeptembe...

Jó spórolási tippek? Szeptembertől egyetemista leszek és szeretnék spórolni amin csak lehet.

Figyelt kérdés
2012. júl. 18. 11:00
 1/6 anonim ***** válasza:
ne egyél. legjobb módszer.
2012. júl. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Kevés buli, elégedj meg azokkal a ruháiddal, amik vannak, ne akarj havonta ruhatárat váltani. Mindig nézd meg, hol mi olcsóbb. Ne vásárolj feleslegesen! Ne vegyél 10 zsemlét, mikor tudod, hogy csak 4-et eszel meg. Mindig vigyél magaddal otthonról meleg kaját, mi annak idején mikrós edényekben meg margarinos dobozokban szoktuk hordani. Ha úgy olcsóbban jössz ki, vegyél helyi járatos bérletet, ne mindig jegyet. Nem muszáj minden hétvégén hazamenni. Én ilyenekkel spóroltam.
2012. júl. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lakj minél több emberrel, hogy minél több felé osszátok szét a bért. Alacsonyabb hőfok, gyors zuhany a merülő-fürdő helyett, éjjelre kapcsold ki a számítógépet, húzd ki a töltőt, ha nem használod, hogy alacsonyabb legyen a rezsi. Oszd be a kaját, nézd meg, hogy mit eszel: gyakran olcsóbb otthon elkészíteni magadnak az ebédet, mint külön venni. Mindig akciósan vásárolj! Közlekedj bicajjal, ne busszal. Ha busszal kell közlekedned, akkor ne a belvárosba bérelj lakást, hanem külvárosban, ahol olcsóbb. Stb, stb, stb…


És a legfontosabb: minden kiadásodat kövesd egy táblázatban, és vesd össze, hogy mire mennyit költöttél! Tudd, hogy min érdemes spórolni (nem az 500 forint 10%-a a nagy falat, hanem a 15e 10%-a!)

2012. júl. 18. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%

Először is menj el dolgozni,suli mellett,hogy azért nem árt ha van pénzed,aztán kaját magadnak csináld meg,amit nem kell ne vegyél meg,kevés buliba menj lehetőleg.

De menj el dolgozni hidd el,felszabadultabb leszel,nem kell akkor 100Ft-okat számolnod nyugodtabb leszel.

2012. júl. 18. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem több ezer forint megtakarítást jelentett, hogy nem vettem üdítőt, hanem teát, otthonról hoztam a főtt ételt, és nem ültem be a többiekkel menő kávézókba.
2012. júl. 27. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
4, azért egyes szakok mellett megnézném, hogy mész el dolgozni.. nem minden egyetem mellett lehet bevállalni akár egy fél állást. Gondolok itt egy orvosira vagy műszakira. Előbbi esetében meg még rosszabbul jön ki anyagilag, ha munka miatt nem tud eleget tanulni és átkerül fizetősre. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy a munka nem minden szak mellett opció.
2016. okt. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!