Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet "kikerülni" az...

Hogyan lehet "kikerülni" az ingatlan értékesítőt?

Figyelt kérdés

Ismerősök útján találtunk egy eladó házat, amit a tulajdonosok a Duna House-n keresztül is árulnak. Sőt, kizárólagos szerződést írtak alá a Duna House-zal az értékesítésére, fél évre. Ez a fél év augusztus végén lejár.

Szóval szerintetek ha csak szeptember elején írjuk meg az adásvételi szerződést, akkor már nem kell semmiféle jutalékot fizetni a közvetítőnek? De mi van ha ebben az egy hónapban valakit odavisz a közvetítő és megtetszik neki is a ház? Egyébként ha most lefoglalóznánk, akkor az jó megoldás lenne?


Köszi előre is a segítséget!


2012. júl. 30. 12:28
 1/7 anonim ***** válasza:

Csak úgy tudod kikerülni,ha a szerződés lejárta után veszed meg a házat.

Viszont ahogy írtad a rizikó ott van hogy ez az alatt az idő alatt míg te vársz, addig más simán megveheti értékesítőn keresztül.

Az nem megoldás hogy mos lefoglalod, vagy előleget adsz,mert ebben az esetben az értékesítő köt veled szerződés, így képben marad.

2012. júl. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Most még hiába foglalózod le, mert az ingatlanossal él a szerződés, tehát jár neki a jutalék. Annyit tudsz csinálni, hogy megegyezel a tulajjal, hogy ne adja el senkinek.

Amúgy a jutalékot nem te fizeted, azt mindig az eladó fizeti.

2012. júl. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, de ha nem kéne jutalékot fizetnie, akkor annyival olcsóbban adná a házat. És nem látom jogosnak sem hogy felszámítsa ebben az esetben, mert minket nem ő talált meg, hanem más úton jutottunk el az eladóhoz.


Még valami. Ha időközben odavisz az ingatlanos egy vevőt, akkor az eladó köteles neki eladni a házat?

2012. júl. 30. 13:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Kötelezni szerintem nem lehet, de az ingatlanos jogosan számít az üzletre, ezért is szerződtek. De nyilván azt is mondhatja az eladó, hogy már nem akarja eladni. Ha ki tudjátok húzni a szerződés lejártáig, és mindenkit elküld az eladó, akkor semmi gond.
2012. júl. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg milyen a szerződésük. UGYANIS nekünk pl. olyan, hogy miután megszüntettük még 6 hónapig bárkinek adom el jutalék jár az ingatlanosnak!!!!
2012. júl. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Felülmúlhatatlan ***** válasza:

Ha van vevő azon az áron, melyet a kizárólagos szerződésbe írtak, akkor el kell neki adni a házat.


Ha a szerződés lejáratát követően szerződsz, akkor az megoldás lehet.


Hiteltanácsadó vagyok, a férjem ingatlanos. Mélységesen elítélem, amikor valaki közvetítővel néz meg ingatlant, majd kikerüli, de erről nincs szó a Ti esetetekben. ha az eladó elengedi azt a pénzt, akkor nyilván én is várnék.


Viszont azt az eladót sem értem, aki aláír egy kizárólagos szerződést jelen ingatlanpiac helyzetét látva.


Nem írom le, hogy melyik nagy ingatlanirodánál dolgoztam évekkel ezlőtt, de meggyőződésem, hogy egy kicsi iroda is tud annyira hatékony lenni, mint a nagy. Sőt....

2012. júl. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hogy mennyi hülyeséget írtok. Senkit nem lehet kötelezni az ingatlan eladására. Nem ez a következménye. Egyszerűen annyi, h az ingatlanos eredményesen teljesítette a szerződést, ezért jár neki a jutalék.termeszetesen az ingatlant nem kell eladnia, csak kifizetni a jutalekot.
2014. okt. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!