Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Teljesen elvagyunk adósodva!...

Teljesen elvagyunk adósodva! Mi a megoldás? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Hosszú lesz. Én 24 éves vagyok anyu 54 apu 57 és van egy 22 éves tesóm is aki tanul. Jelenleg csak édesapám dolgozik,mert anyu és én is elvesztettük a munkánkat. Anyu nem talál, és sajnos én se. Mivel a diplomámhoz, hiányzik a nyelvvizsga, így amikor van munkám abból is csak 70-80 ezret keresek amiből jó esetben is 40-et tudok hazaadni. Van 3 féle hitelünk 28 ezres közös költség,szerintem az is eszméletlen magas, mi történik ha hónapokig nem tudjuk fizetni? Mindenkinek tartozunk már, a szar meg csak egyre nagyobb. Ha kapok munkát, az sem két napos folyamat, mire behívnak, kiválasztanak,és kezdhetek. Külföldre menni nincs pénzünk. Mit tehetünk? Féltjük a lakást..de egy fizetésből nem tudunk létezni is meg mindent kifizetni.Már aludni sem tudok,mert rettegek a jövőtől. Nem gondoltam 10 évvel ezelőtt, hogy ilyen lesz a fiatalságom. Évek óta ez megy főleg pár hónapja mióta én se dolgozom meg anyu se. Szívesen szórólapoznék, de kint lakunk, és környéken lehetne csak, mert bérletre sincs pénzünk. Nem tudom mit tegyünk, de ez így nem mehet tovább! Van ebből kiút? Kérlek ne azzal gyertek ,hogy menjünk el dolgozni, mert tényleg akarunk, de sokszor még egy takarításhoz is tapasztalatot kérnek! Bármilyen megoldásra nyitott vagyok ami kivitelezhető.

2012. aug. 25. 09:36
1 2
 1/14 tetro ***** válasza:
100%

Erre nincs tanács.

Sajnos ha nem találtok állást, akkor nem fog megoldódni máshogy a dolog. Hitelből nem élhettek a végtelenségig. Nehéz bármit mondani úgy ilyen helyzetben, hogy ne tűnjön az ember érzéketlennek, de számomra nehezen elképzelhető, hogy egy család négy felnőtt tagjából három még csak takarítói állást se találjon... Nekem az összes ismerősöm állandóan megbízható takarítónőt keres, közben meg fél napra 5e Ft alatt már nem találni olyat, aki kitakarítana egy kisebb lakást...

2012. aug. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudlak megvigasztalni, sokan vannak hasonló helyzetben.

Megoldás lehet pl, ha van lehetőség a hitel kiváltására, egy kisebb havi részlettel (ám húsz évvel tovább fizetendő) konstrukcióval.

Vagy átköltözni kisebb lakásba, ezt meg eladni a hitellel együtt (ez nehezebb)

Dolgozni muszáj, ha nincs pénzed utazni, akkor is menni kell, ha a munkahely nem téríti a bérletet, az első fizuból már egyenesbe jöttök.


Azt meg se kérdezem, mi a francra vettetek fel ennyi hitelt, mert mindegy már.

Viszont, ha ezeket csak a szüleid intézték, nekik kell rendezni ezt a dolgot, nem lehet elvárni egy életkezdő fiataltól, hogy rokkanjon bele a szülei adósságába!

2012. aug. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De jelenleg én is itt lakom. Ha van munkám természetesen segítek nekik! Egész életükben dolgoztak, mégsem tudunk rendesen megélni. Akkor kezdődtek a bajok, amikor apukám munkanélküli lett, és tartósan az volt.Voltam már alkalmi munkán, újság, szórólaposztás, telemarketing, iroda. Sehova se kellek állandóra, pedig tényleg mindig nagyon igyekszem. Így a saját életem se tart sehová.Nem tudok elmenni a barátaimmal se sehova, mert nincs pénzem, anyuéknak se tudok segíteni így. Nem kötelességem, de csak nem sz...a le az ember ha a családja bajban van, akkor se tenném ha nem itt laknék!
2012. aug. 25. 10:47
 4/14 anonim válasza:

Nagyon sajnálom a helyzeteteket, szörnyű ebben az országban a helyzet, teljesen ellehetetlenítik az embert.

A hitel miatt nagyon sokan vannak hasonló helyzetben,bár ez tudom nem vigasz..Nagyon nehéz megoldást találni, vagy hasznos tanácsot adni :( Nekünk fiataloknak kilátástalan a helyzetünk pályakezdés szempontjából :(

Esetleg rokonok, vagy közeli ismerősök nem tudnának segíteni? Nincs ismerősöd valamelyik nagyobb városban, ahol több munkalehetőség lenne?

2012. aug. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nekem már élni sincs kedvem. Az egész fiatalságom másról se szól,hogy fizetek, amikor tudok. Sosincs semmi kis öröm, csak a bajok. Minek így élni?? Évek óta ez megy.Más fiatalnak is ilyen élete van? Nem tudok már többet tenni ha nem lesz internet, állást se tudok már keresni.
2012. aug. 25. 12:47
 6/14 tetro ***** válasza:
Én egy pár évvel idősebb vagyok nálad. Mivel nem láttam 19évesen más lehetőséged eljöttem otthonról. Azóta a harmadik egyetemre járok, közben szereztem három OKJ-s szakmát is, diplomám nincs még, hogy államin tanulhassak... Majd egyszerre mindet :D És jelenleg a nappali tagozat mellett is kiemelkedő a keresetem. Azt gondolom egy megoldás van, tovább kell lépni. Egy házban keseregni hogy nincs állás... Én kitaláltam magamnak egy munkát, és lám működik.
2012. aug. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Te menj ki külföldre, aztán onnan tudod hazaküldeni a pénzt. Nehogy azt hidd, h ha meglesz a diplomád, nyelvtudásod akkor lesz majd f.sza munkahelyed, mert nekem is van mindegyik, mégse kellek sehova 8 hónapja. :-((((
2012. aug. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

4-es, nagyszüleim meghaltak, szüleim egykék mindketten. Az egyik részről onnan is adósság jött. Rokonok nem nagyon vannak aki tudna vagy akarna segíteni.

6-os pontosan milyen munkát találtál ki magadnak?

7-es írtam, hogy nincs pénzem külföldre, egy forintom sincs, ami volt odaadtam nekik, hogy segítsek.

Mennék külföldre, ha lenne hozzá tőkém, akár mosogatni vagy bármi, de oda ki menni sincs ingyen.

2012. aug. 25. 13:30
 9/14 anonim ***** válasza:

Milyen diplomád van?

Ha valami egészségügyes az elég kapós külföldön.

2012. aug. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 tetro ***** válasza:

- mégis hogy örököltetek adósságot? miért nem mondtatok le az örökségről?


fotózok egy speciális területen, amit itthon nem igazán csinál senki. és igen, egy fillér nélkül kezdtem.

2012. aug. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!