Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Romániában (Erdély) vagy...

Romániában (Erdély) vagy Magyarországon jobb az élet?

Figyelt kérdés

Érvek , Ellenérvek , + ill. - érdekelnének , ki-mit-gondol

stb.



2012. aug. 27. 09:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

Egyforma. Mindkét ország szegény.

Érvek: Ugyanannyi az átlagkereset, az árak nagyon hasonlóak.

Viszont Románia javára van az infrastruktúra. Jó utak, a vasút folyamatosan megújul...stb.


Amúgy egyforma

2012. aug. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Azért azt hozzá kell tenni, hogy pl. a vasút itt is (Magyarországon)folyamatosan megújul. Most újították fel a Budapest-Újszász-Szolnok (120a) szinte összes állomását, az Esztergom-Pilisvörösvár közötti szakaszt még mindig csinálják. De itt vannak még a Tárnok-Székesfehérvár, Szajol-Kisújszállás szakaszok, amiket szintén teljesen felújítanak és még be sem fejeződött az átépítésük.
2012. aug. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
57%

Ezért mondtam, hogy egyforma.

De Magyarországon a vasút helyzete (főleg a szárnyvonalaké) szörnyű, Romániában, viszont a szárnyvonalakra is nagy pénzeket fektetnek, új SIEMENS szerelvényeket közlekedtetnek, állomásokat újítanak, nálunk ehelyett bezárják őket...

2012. aug. 30. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a választ!
2012. aug. 30. 19:16
 5/13 anonim válasza:
100%
Én erdélyi vagyok, és eléggé gyakran járok Magyarországra emellet magyar tévét nézek és egyébként fizetések szempontjából Magyarország jobb. Ugyanis a magyar minimálbér 93000 forint, ami 1464 lejnek felel meg, és a román 700 lej, ami 44447 forintnak felel meg, ami akárhogy is nézem kevesebb mint fele a magyarnak. Szinte ugyanolyan árak mellet meg, nekem senki ne mondja hogy ugyanaz az életszínvonal. Sőt még a magyarországiak panaszkodnak.
2012. szept. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
de te a magyar bruttót mondtad. a magyar nettó átlagkereset 50ezer forint.
2012. szept. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
*minimálbér
2012. szept. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
tehát kőkemény hatezer forinttal több, mint románoknál. de nálatok kevesebb a benzin, rezsi, ház, telek, autópálydíj, vasút, húsok...
2012. szept. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
Másrészt azt mondod gyakran jársz Magyarországon. Gondolom Budapesten. Igen. Az az ország leggazdagabb része. De még nem voltál szerintem Somogy, Baranya, Zala, Tolna, Bács-Kiskun, Jász-Nagykun-Szolnok, Nógrád, Heves, Fejér, Békés, Hajdú-Bihar, Csongrád, Szabolcs-Szatmárr-Bereg, Borsod-Abaúj-Zemplén megyékben. Ott még Erdélynél is rosszabban élnek. Ráadásul Erdély, ahol laksz Románia szegényebb régiójának számít. De ha elmész Bukarestbe, Temesvárra, Aradra, Oradeába, Constantába, Tengerpartra, Brassóba, Poiana Brasovba.. ott a gazdagsággal, fényűzéssel, milliomosokkal, épülő szállodákkal, luxuslakóparkokkal, plázákkal találkozol. De ha Magyarországon elmész mondjuk Ózdra.. na olyan szegény város biztos nincs Romániában. Az brutális. Cigánytelepek, munkanélküliség. Megűállt az idő....
2012. szept. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Waff ***** válasza:
75%
50 ezer átlagkereset....oké h szarul élünk de azért hülyeségeket ne okádj itt össze.Ha valamiről nincs fogalmad akkor inkább ne szólj semmit.A szakmunkás minimálbér nettó 93 000 ft.Ez kétszer több mint a román szakmunkás minimál.Per pillanat 6 forintal drágább a benzin romániába mint Magyarországon.Az autópálya dij (után nanéztem) 12%-al több mint itt....A többit nincs kedvem most sorolni.
2012. szept. 6. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!