Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Milyen állásokra tudok ilyen...

Milyen állásokra tudok ilyen "adottságokkkal" jelentkezni, villamosmérnöki végzetséggel?

Figyelt kérdés

Még nincs meg a diplomám de már elvégeztem az iskolát, tehát tudok rendes munkaidőben dolgozni. Viszont csak 1 nyelvet beszélek az angolt és azt is nehézkesen, nyelvvizsgám nincs. Nézegettem az álláshirdetéseket de gyakorlatilag egy sincs ami megfelelne, mindben van legalább 1-1 olyan sor ami rám egyátalán nem illik vagy nem tudom teljesíteni.

Ennek ellenére lehet értelme megpályázni azokat az állásokat is?

Még 1 kérdés ami ide tartozik: Ilyen nagyobb cégekre mennyire jellemző h nem írnak semmilyen szerződést hanem csak úgy odavesznek és zsebbe fizetnek?


2012. szept. 4. 14:14
 1/7 jikanv ***** válasza:
100%

Apam, jelentkezhetsz akarmilyenre, nem biztos hogy felvesznek, de minel tobb sarat dobsz a falra annal tobb ragad.Ha mar elore tudod hogy ugyse vesznek fel es nem jelentkezel akkor soha nem talalsz munkat. Alacsony onbizalmu embereket nem igen becsulik meg.


Menj oda es mond hogy mit akarsz es a tobbi majd megoldodik.

2012. szept. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eddig voltam már 1-2 helyen de kis híján szitkozódássá fajult a dolog az értetlenkedéseik miatt.. mondjuk azok még gyakorlati helyek voltak. De most meg mindig van 1-1 sor a követelmények között amit én nem tudok elfogadni, eltekintenek azoktól ha mondom nekik?

Ilyen pl a szerződéses munkaviszony is.

2012. szept. 4. 14:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Egy biztos: multihoz ne jelentkezz, mert ott elvárás az 1, de inkább 2 tárgyalóképes nyelvtudás.
2012. szept. 4. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Azt én is észrevettem :S csak az a gond h csak multik hirdetnek..

de nem igazán normálisak mert egy mérnök általában nem tud nyelveket mert az ilyen nyelvtan dolgokat utálja..

2012. szept. 4. 15:59
 5/7 A kérdező kommentje:

Most néztem végig egy csomó állás és felháborító módon mindnél ott a nyelvtudás! pedig szűrtem a keresőben a nyelvtudás nélküliekre.. ez már a pofátlanság kategóriája!


Persze vannak olyanok is amik az interjún derülnek csak ki és még ők vannak felháborodva h megmondom a véleményemet és elküldöm őket melegebb éghajlatra..

2012. szept. 4. 17:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Fogadj meg egy pár tanácsot egy mérnöktől!


1 ilyen hozzáállással minden vagy csak nem mérnök

2 rohadt felháborító, hogy itt vinnyogsz, ahelyett, hogy mint ráérő munkanélküli, írnád az önéletrajzod és tanulnád a nyelvet

3 büdös életben nem kérik a nyelvvizsgát sehol, amit kérnek az a nyelvtudás -vagyis -ismétlem - tanulj! (én sem azért beszélek folyékonyan angolul, mert tanultam az iskolában 20 éve

4 döntsd el, mit szeretnél csinálni vagy hol és keress ennek megfelelő céget ill hirdetést - ugyanis nem csak hirdetésre lehet jelentkezni

5 mérnök lennél, vagy mi az isten - ez a feladatkör azzal jár, hogy DÖNTS, napi szinten, a döntéseid, még a legalacsonyabb szinten is akár milliós károkat okozhatnak a cégednek vagy akár ennyit nyerhetnek rajta

6 szerződés nélkül nem megyünk el sehová dolgozni

7 ha már egy állásinterjún szitkozódsz és értetlenkedsz, ahelyett, hogy kérdeznél, akkor mégis milyen alapon várod el, hogy valaki felvegyen?

8 a XXI. században élünk, egy mérnöktől hagy legyen már elvárás a nyelvtudás, pláne, hogy a műszaki nyelv az angol, nagyon sok műszaki kifejezésre NINCS magyar megfelelő - nem mellesleg ha felháborítónak tartod a nyelvtudás megkövetelését és egyáltalán nem vagy hajlandó rajta dolgozni, hogy javíts a nyelvtudásodon, akkor hogyan fogsz kommunikálni az ügyfelekkel, beszállítókkal, vagy egyáltalán hogy fogsz elolvasni szakmai folyóiratokat és könyveket (ezek ugyanis a legritkább esetben jelennek meg magyarul)?

9 már abból a pár sorból, amit itt leírtál süt, hogy ellenséges vagy minden újjal szemben, rugalmatlan vagy, azt hiszed az egyetem mindenre felkészített...kis felvilágosítás - kb kitörölheted a diplomáddal a feneked - ugyanis az ipar már messze meghaladta azt, amit az egyetemen tanultál

10 élethosszig tartó tanulás van!!!! ha ezt nem fogod fel, akkor betanított munkásnak menj el, ne mérnöknek

11 szerinted én vagy bármelyik másik mérnök kollégám, hogy kapott munkát? mert pl az új kollégám a jó kis HR-es leírásból, ami a követelmény volt, már a legalapvetőbbnek sem felelt meg (most hogy jobban belegondolok, talán egyiknek sem ) - tudod miért vette fel a főnököm? mert volt hasonló területen gyakorlata, de a fő oka az volt, hogy látta rajta, hogy TANULNI AKAR és megvan benne mindaz az alaptulajdonság, ami miatt majd valamikor jó mérnök lesz belőle: tanulni vágyás, döntésképesség, logikus gondolkodás, agilitás, poraktivitás, karizma - ettől persze még nem fogja tudni ellátni a feladatot, amire felvették, de nem is az a cél, hogy most azonnal bedobjuk a mély vízbe, hanem az, hogy 2-3-6 hónap múlva felügyelet nélkül dolgozni tudjon ;)

2012. szept. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A kérdező kommentje:


Szó sincs arról h ráérő munkanélküli lennék, csak a mostani munkáim ilyen vállalkozás jellegűek, de mégsem hoznak elég pénzt, viszont a ráfordított időm sok.

Annyira tudok angolul amennyi a szakmai dolgokhoz kell ugyanis engem szinte minden érdekel és sokat is olvasok angol leírásokat, stb.. de annyira nem h külföldiekkel kommunikáljak így és kizárt h megtanuljam olyan szinten! 1-1 levelet még megírok ha kell de szóban kizárt h eltudjak társalogni bárkivel is a magyar nyelven kívül :)


Nem szitkozódni szoktam az interjúkon, csak kifejtem a véleményem azokkal a dolgokkal szemben amiket hülyeségnek tartok, ami néha kicsit erélyesre sikerül.. bár ez még asszem nem lenne probléma.


Érdeklődő is vagyok az ujdonságok iránt és így munkán kívül is sokat foglalkozok ilyen témákkal, saját költségen, ezért is gondolkozok a váltáson, h ezen a területen dolgozhassak, mert a pénzen felül a mostani munkám szinte egyátalán nem érdekel.

2012. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!