Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » BMF Kandó Kálmán Villamosmérnö...

BMF Kandó Kálmán Villamosmérnöki karra érdemes jelentkezni? Úgy értem hogy az ottani diploma mennyire elfogadott?

Figyelt kérdés

BMF Kandó Kálmán Villamosmérnöki karra érdemes jelentkezni? Úgy értem hogy az ottani diploma mennyire elfogadott?

Vagy csak a BME-s diplomával megyek valamire? És mennyibe kerül a BMF illetve a Kandó? Milyen költségekre és ösztöndíjakra számíthatok ezeknél a karoknál? Milyen nyelvet tanuljak az angol mellett ami előnyös?


2010. okt. 13. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A vezetők ebből a 2 intézményből kerülnek ki nagy %-al.BME és az ÓE-Kandó magasan veri a vidéki egyetemeket ugyanis mindkét helyen BME-t végzett tanárok oktatnak vidéken meg csak helyben végzettek vagy Ukrajnából/Romániából stb. jöttek akiknek megvan ugye a phd-jük (amit persze vidéken szereztek) tehát oktathatnak egyetemen, de egy BME-s vagy egy Kandón végzett keresztbe lenyeli őket 2szer szakmailag .A BME jobb elméleti oktatást ad az Óe sokkal gyakorlatiasabb.A BME a sláger de a Kandós diplomával is biztosan el fogsz tudni helyezkedni.Még ha vidéki egyetemen szerzel diplomát akkor is el tudsz majd helyezkedni legfeljebb több időbe kerül megfelelő munkát találni és mivel vidéken sok mindent nem tanítanak meg(mert a tanárok sem értenek hozzá olyan szinten illetve elbagatelizálják az oktatást)ezért ha bekerülsz valahova (multihoz) valószínűleg elküldenek különböző tanfolyamokra,képzésekre.De ezeket nagyon nagyon nehéz elvégezni az hogy megvan a bekerüléshez szükséges pontszámod egyáltalán nem jelenti azt hogy el tudod végezni nem ritkák az olyan tárgyak amikből az emberek 20 %-a tud csak levizsgázni, de ez a tanárokat nem érdekli mert van kiből szórni ennek hatására második félévre az emberek fele vagy kiiratkozik vagy elmegy passzív félévre.
2010. okt. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kösz a választ! Még egy kérdés: Bsc(Alapképzés)-s diplomával is lehet-e munkát vállalni, el lehet-e helyezkedni cégeknél, vagy csak az MSC(mesterképzés) után?
2010. okt. 15. 16:23
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
BSC-vel is simán felvesznek csak a legjobbak mennek MSC-re és akiknek van idejük tanulni és nem feltétlenül fontos hogy minél hamarabb dolgozzanak (magyarul gazdagok).
2010. okt. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

"a tanárok sem értenek hozzá olyan szinten"


Hat ha mar egy tanar ledoktoralt akkor biztos, hogy ert hozza. Minek kell annyira lenezni a videki egyetemeket? Nehogy azt hidd, hogy videken jarok/jartam egyetemre... Ahogy az egyik egyetemi tanarom mondta: Az egyetem csak alapokat ad, amire majd tudsz epiteni. Nem kell mindent szorol szora megjegyezni amit ott tanitanak. Annyi konyv meg folyoirat van, vagy internet amiben utana tudsz nezni, ha az alap megvan es tudod hol kell keresni. Hiaba hirneves az egyetem ha a diakokat nem erdekli, csak vizsgarol vizsgara magoljak a lecket. Te kell odatedd az eszed es tanulj, kerdezz, erdeklodj.

Egy jo fonok ugyis minden jelentkezot meghallgat, fuggetlenul attol, hogy hol vegzett. Mindenkinek tesztelik a hozzaerteset. Ha tanulsz es szereted amit csinalsz akkor mindegy hogy hol is vegzed el a szakot.

2010. okt. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de nem értek veled egyet én az egyik vidéki egyetemen tanulok Bp-n lehúztam pár évet ugyanazon szakon.Itt TILOS! zh-t íratni (rektori utasítás), magyarul ha valaki egész évben nem járt be órára akkor is simán elmehet vizsgázni (ami szintén vicckategória mármint a vizsga).A laborbeugrókról szerintem az itteni tanárok meg mégcsak nem is hallottak a laborok is elég lazák (na márha nem neteznek a hallgatók meg hülyéskednek )ugyanis a beugrók hiánya miatt azt sem tudják miről lesz szó. Azért írtam hogy nem értenenk hozzá olyan szinten mert fizikából doktoráltak (ugyanis aki doktorált villamosmérnök az valszeg ott is marad Bp-en mert ugye csak a BME-n adnak doktorit vagy elmegy külföldre ).Itt diákok tanítanak diákokat mert nincs elég tanár tehát a felsőbbéves tartja a gyakot és persze megcsinálja helyettünk 2esre a gyakjegyhez szükséges feladatokat.Ebben a félévben például az egyik tárgyból olyan emberke tanít aki most csinálja a doktoriját a BME-n az egyetemi diplomáját itt vidéken szerezte. Alap dolgokat nem tud nemhogy fejből papírból sem felírni (és ez nem a szokásos tanár szidás).Teljesen elbagatelizálják az oktatást.Matekból pl a tanár nem tudta megmondani hogy hány pontot kell elérni (azaz a követelményt) aztán évvégén rájöttem hogy azért mert "mindenkit" át akart engedni ezért a pontokat is úgy alakította miután megirtuk a vizsgát hogy át is menjen.A Fizikatanár legalább megmondta hogy el fog menni mert elege van hogy föntről rászóltak hogy ha valaki 3-adjára vizsgázik akkor engedje már át akármilyen hülye.Ja és egyébként itt mindenkinek adnak diplomát (igen jól érted) nincs olyan hogy kirugnak valakit mert nem fejezi be 14 félév alatt vagy mert 3. tárgyfelvételre vagy 9. vizsgára sem sikerült a tárgy hanem ÁTRAKJÁK KÖLTSÉGESRE (más helyen ezekért kirúgnak a .....-ba de egyre több egyetem/főiskola veszi át fogja átvenni ezt) úgyhogy fizetheti a költségtérítést magyarul megveszi a diplomáját annyiért félévente ami 1 havi fizetése lesz ha dolgozni fog. Hosszabb távon tényleg az számít hogy valakit érdekeljen a munkája vagyis szívesen csinálja legyen nyitott az új dolgokra, folyamatosan képezze magát.
2010. okt. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ja azt elfelejtettem írni hogy olyan is van hogyha valaki megbukik valamiből és nem tudja felvenni a ráépülő tárgyat akkor aláírat a tanárral egy kérvényt hogy hozzájárul (mármint a tanár) hogy úgy vegye fel a tárgyat hogy nincs meg az előkövetelménye és szépen felveszik neki....


A kérdezőnek válaszolva: angol minden mennyiségben. Öszöndíjak : 45e Ft a tető a leglalját nem tudom olyan 5-10e körül lehet. A szoctám is ennyi.szóval ha valaki nagyon szegény de jól tanul kb 80-90e-et hazavihet havonta.

2010. okt. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!