Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jár-e nekem a munkanélküli...

Jár-e nekem a munkanélküli járadék vagy az álláskeresési járadék, ha tulajdonos vagyok egy cégben?

Figyelt kérdés
Tulajdonos vagyok egy cégben, ami a svájci frankos hitelnek köszönhetően évek óta komoly mínusszal küzd. A cégben idén márciusban megszűnt a munkaviszonyom és mivel a cég egyáltalán nem termel profitot, ezért esély sincs arra, hogy bármilyen formában pénzt lássak onnan. Ezt most nagyon leegyszerűsítve írom, kérlek titeket, ne kössetek bele a megfogalmazásba. A lényeg: amíg nem találok munkát, el szeretnék menni munkanélkülire. Az a cég, amiben 50%-ban tulajdonos vagyok (és a kilépő papírjaimat kiállította) az én lakcímemre van bejelentve, tehát ha egyébként nem is vennék észre, ezt rögtön ki fogják szúrni. Jogosult vagyok-e bármilyen munkanélküli járadékra úgy, hogy tulajdonos vagyok egy cégben? Tényleg nagy szükségem lenne rá, lassan már felkopik az állam... Igaz elsősorban munkát szeretnék találni, de nem olyan egyszerű.
2012. szept. 8. 07:24
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

"58. § (5) E törvény alkalmazásában

e) kereső tevékenység: - az 1-4. pontban foglaltak figyelembevételével - minden olyan munkavégzés, amelyért díjazás jár, továbbá kereső tevékenységet folytatónak kell tekinteni azt a személyt is, aki külön törvény szerint egyéni vállalkozónak minősül, valamint aki gazdasági társaság tevékenységében személyes közreműködés vagy mellékszolgáltatás keretében történő munkavégzés útján vesz részt, illetve aki a társaság vezető tisztségviselője vagy a társasági szerződésben közreműködési/munkavégzési kötelezettsége/joga fel van tüntetve."

[link]

Ha a fentiek nem állnak fenn, akkor jár (ha egyébként jogosult vagy rá)

2012. szept. 8. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, akkor elvileg jár... :)
2012. szept. 9. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!