Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szociális támogatás kérdés?

Szociális támogatás kérdés?

Figyelt kérdés

Van egy olyan része az igénylésnek, hogy egyéb indokok:


beírjam ide, hogy ketten élünk egy házban, aminek elég romos az állapota, nem rég csőtörés volt és a fűtésrendszer is nagyon elavult, és a nyílászárók se működnek jól..és közeleg a tél.


és ezt egy keresetből nagyon nehéz fenntartani, nem még felújítani...nagyon régi házról van szó.


szerintetek ezért jár valami, vagy csak kiröhögnek? :(


az van írva hogy igazolni kell, de hát a ház állapotáról hol kapok igazolást?


de ha gondolják akkor nyugodtan kijöhetnek és megnézhetik hogy milyen állapotban van a ház, nem hazudok.

beleírjam ezt is? hogy igazolást nem tudok mellékelni, de személyesen megtekinthető a ház!


Mit csináljak szerintetek?


2012. szept. 8. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
És milyen támogatást szeretnél? Hogy felújítsák a házat, vagy mit??
2012. szept. 8. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

nem érted. EGYÉB INDOK...

szted egy keresetből hogy újítanák fel a házat?

ez csak egy indok, hogy megkapjam a szociális támogatást, azért mert rászorulok!

és mondjuk esetleg abból a pénzből majd a házat is apránként fel lehet újítani...:/

2012. szept. 8. 14:34
 3/5 anonim ***** válasza:

A szociális támogatást keresetre adják. illetve, ha nem ér el egy bizonyos minimumot. Nem tudom, hogy be lehet-e írni. Sztem nem.

miért csak egy kereset van?

2012. szept. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ilyet szerintem ne ír be. Bár beírhatod, konkrétan téged nem fog kiröhögni senki, mivel nem leszel ott, amikor elbírálják.

Jól értelmezem, ez az egyetemi szoctám igénylés, ugye?

Nálam ez úgy van, hogy családfenntartóként szoktam igényelni, és az egyébhez azt szoktam beírni, hogy egyedülálló szülő vagyok, és nem kapok tartásdíjat, mivel ilyen rubrika nincs külön.

Asszem ennek a résznek az a pontos megnevezése, hogy "egyéb méltányolható szociális körülmény". Akkor már inkább írd úgy, hogy a lakásotok felújításra szorul, ez huzamosabb ideig többletkiadást jelent. Azt már korábban úgyis beírtad, hogy egy eltartó van, ezt itt külön felesleges részletezni.

2012. szept. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Szociális támogatást akkor kaptok ha 1 főre nem haladja meg az X jövedelmet. Pontosan nem tudom mennyi (talán 21 ezer forint??) de a lényeg az, hogy ha ketten éltek, és csak egy jövedelem van, akkor annak a jövedelme és egyéb juttatások összege (családi, árvasági stb) nem haladhatja meg az 1 főre eső minimális összeget. Ha meghaladja, akkor nem jár szociális támogatás. Függetlenül attól hogy romos házban éltek vagy sem. Ha nem haladja meg, akkor kaptok támogatást, szintén függetlenül attól hogy romos vagy nem romos a ház.

Így teljesen felesleges beleírni,hogy mi nem működik, mi rozsdás vagy sem. Nem fogja érdekelni őket.

Csak megjegyzem: Az egyéb indokok általában olyanok, hogy pl: rendszeres orvosi ellátásra szorul ami X. összegbe kerül. (ezt tudni is lehet igazolni)

2012. szept. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!