Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Doxa orákról mi a véleményetek?

Doxa orákról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Úgy értem a mostanság gyártott órákról tehát pl. trofeo,grafic.


Igen tudom lehet nem ebben a kategóriába kellett volna kérdeznem ,de üzleti megjelenéshez a jó óra is hozzátartozik! :-)



2012. szept. 8. 21:05
1 2
 11/12 Isti1976 válasza:

A Doxa óráknak történelmi okokból Kelet Európában erős a renoméja, nekem is van 3 órám tőlük és nagyon szeretem őket, nagyon szépek. Ha üzleti célokra keresel órát és nyugat európaiak a partnerek, akkor előttük ellenben nem lesz presztízse, mert arrafelé sokkal kevésbé jegyzik.


Doxából az újakat nem ismerem, de óra fanatikusok a kvarcórákat nem tekintik órának, ezért presztízs célokra mechanikusat válassz. Egyébként a kvarc órák pontosabbak és a szervízelésük olcsóbb.


Ajánlom figyelmedbe a régi Doxákat, azok izlésessége felkeltheti ügyfeleid figyelmét is, ha árban úgy sem tudsz versenyezni a milliós neves gyártók új óráival (Omega, Patek stb). Ízlés kérdése kinek melyik tetszik, de az enyémektől elállna a lélegzeted, állítom (nem eladók, de van közötte olyan, amiből 1db készült). Régi órákból is ki lehet fogni akár olyan 60-70 éves darabokat, amelyek sosem voltak kézen (!), de a jó állapot megtartásához szervizelés szükséges, ami nem olcsó, Mekkelek óráshoz pedig ne vidd, kérdezz utána teljes tisztítás, olajozás áraknak, mielőtt esetleg vásárolsz ilyen órát. 5 évente "kötelező" szervíz 20eFt is lehet, de kronométer mechanikásnál több is.


Az 1940-es években voltak szép Doxák (nagyon ritka, időt igényel a megtalálása jó áron), de azok még nem automaták. Az 1960-as években pedig elkezdődött (saját vélemény), a lehangoló designolás minden márkánál. Itt ajánlanám figyelmedbe a Doxa Jubile 75 Searambler -t. Ez egyesíti a modern atmoszférát az ízlésességgel (szerintem) és mellette ez már automata (1964-ben jött ki). Jó áron elcsíphető 1-1 darab, de itt is fontos, hogy a szervízelése is pénzbe kerül, a korabeli Graphic-al megegyező az óraműve így van hozzá pótalkatrész. De ha leszervizelt, karcmentesért adsz többet, azzal a végén spórolni fogsz :)


Az öreg mechanikus óráknál is elvárható a pontosság, 1944-es Doxa: 5mp/nap késés, de még lehetett volna állítani, én lőttem be házilag ennyire, csak nem akartam sűrűbben nyitogatni, nehogy karcos legyen. 1955-ös Doxa: 4mp/nap késés.


Tudom, a kérdésed az volt, hogy mi a vélemény új Doxákról, de mivel kiderült miért szeretnél egyet, ezért javasoltam a régebbi modelleket is, a bevezetőmben leírtak miatt.

2013. aug. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Teljesen véletlenül keveredtem ide, és régi a poszt.

De az előző hozzászóló egyikének szólok. Te komolyan 7-8 havi fizetésedből vettél órát? Hitelre? Mennyire felelőtlen és hülye dolog ez?

Mindenki keres, amennyit keres, az rá tartozik. De akinek a 7-8 havi fizujából jön ki egy Doxa (Ami a svájci óráknál mégcsak nem is a top-kategória), az marhára nem tart még ott az életben, hogy Doxát vegyen magának... Miért nem vettél olyat, amit bátran megengedhetsz magadnak? Vagy nagyon be kellett bizonyítani hogy de te bezzeg megengedhetsz magadnak egy svájci órát?

Kölcsönpénzből órát... Ekkora baromságot rég hallottam. És bárki amúgy elhitte rajtad hogy eredeti? :)

Mintha laknál egy panelban, havi 120 Nettóból éldegélnél, de vennél egy rolexet hitelre... Abszolút nem hiteles...

2019. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!