Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Családi pótlékot, hogyan...

Családi pótlékot, hogyan lehetne egy 17éves lányra ráruházni, úgy hogy nem az anyja kapja meg?

Figyelt kérdés
a lány kölün lakik, az anyukájától, de az anyja kapja a családi pótlékot, és nem hajlandó a lánynak adni. ilyenkor mi a teendő??

2012. szept. 9. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Én 16 évesen kerültem el anyámtól, kellett a gyámhatósággal iratni egy "szülői ház elhagyása" nevű iratot (anyám aláírta). Ez kellett ahhoz, hogy sikerüljön elintézni a családi pótlékot és árvaellátást, de két hónapig így is anyám kapta (nekem se adta ide, mert szerinte őt illeti, nem mintha én akartam volna elköltözni magamtól) Nekem hivatalosan más lett a gyámom, amíg 18 nem lettem.
2012. szept. 9. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amíg az anyja a gyámja addig sehogy sem.
2012. szept. 9. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Akkor nem vszinű hogy összejön a dolog :S
2012. szept. 9. 22:02
 4/6 anonim ***** válasza:
54%
Újra kell igényelni a gondviselőjének. Akár a lány bankszámlájára is utaltathatod.
2012. szept. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt töltsd le:


[link]


Kell hozzá személyi, lakcímkártya, TAJ kártya.

Ezen kívül el kell menni az anyuka lakcíme szerint illetékes önkormányzat jegyzőjéhez, és hatósági bizonyítvány kiállítását kell kérni arról, hogy a gyerek nem él anyuka háztartásában. Majd kimennek anyukához az önkormányzat emberei, és ellenőrzik, hogy tényleg nincs ott a lány.


Mondanom se kell, hogy anyuka k...ra fog örülni ennek, úgyhogy ha még valami támogatást kap a lány anyukától, arra jobb, ha ezután keresztet vet. Alkalmasint meggondolandó lehet a 12ezres családi pótlékért cserébe.

Ha viszont nem kap semmit otthonról, akkor hajrá.

2012. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
már lényegtelen, de azért köszi! a lány úgy döntött, hogy mindenféleképpen az anyjának maradjon csak meg a családi, nem kér belőle.
2012. szept. 10. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!